Rubriky: Firefox

Firefox 4.0 obsahuje App Tabs pro vaše oblíbené weby

Jednou z novinek připravovaného Firefoxu 4.0, o které se diskutovalo již loni na podzim, jsou tzv. App Tabs. Ve stručnosti se jedná o panely po levé straně lišty s panely, které jsou určeny pro vaše webové aplikace, které nejčastěji používáte. Mají podobu klasických panelů, které mají úzká „ouška“ s ikonami jednotlivých stránek. Otevřenou stránku do této oblasti umístíte klepnutím pravým tlačítkem nad „ouškem“ panelu a zvolením volby Připnout panel.

Prozatím nemají tyto panely žádný další speciální význam, ale do budoucna budou pravděpodobně sdíleny napříč okny a jednotlivé aplikace budou mít možnost si definovat vlastní uživatelské rozhraní v rámci panelu.

App Tabs ve Firefoxu 4.0

6 komentářů k článku “Firefox 4.0 obsahuje App Tabs pro vaše oblíbené weby”

 1. Panther napsal(a)

  Ty App Tabs moc nefungují, při restartu prohlížeče se z nich stanou zase normální záložky…

 2. Pavel Cvrček napsal(a)

  [1] Patrně máš na mysli panely a nikoliv záložky. Co se týče obnovy po spuštění, tak to bude dostupné v zítřejším buildu Firefoxu 4.0.

 3. v6ak napsal(a)

  Asi to bude mít význam proti phishingu, kdy se na nějaké stránce po nějaké neaktivitě změní vzhled a začně předstírat, že jde o stránku např. GMailu a začne požadovat heslo. U App tabs by to vypadalo divně.

  Jinak na širokoúhlém monitoru s panely napravo to pro mě nebude mít větší smysl, pokud to vůbec nějaký smysl mít bude.

 4. Edic napsal(a)

  Nejako to zatial nefunguje. Po restarte vsetky app tabs zmiznu… 🙁

 5. Pavel Cvrček napsal(a)

  Viz [1] a [2].

 6. Edic napsal(a)

  hmm dnesny build Gecko/20100719 Minefield/4.0b2pre a stale rovnaka situacia 🙁 Podla planov vela casu do Bety 2 uz nieje (22.7), tak hadam to stihnu alebo posunu vydanie ako je zvykom 😀