Lightning 1.0 Beta 1 RC pro Thunderbird 3 k dispozici

Kalendářové rozšíření Lightning, které do Thunderbirdu přidává funkce na organizaci úkolů a času, vyšlo ve verzi 1.0 Beta 1 RC. Tento kandidát na vydání je kompatibilní s Thunderbirdem 3 a obsahuje českou lokalizaci. Pokud tedy dosud používáte v Thunderbirdu 3 vývojové verze Lightningu, doporučujeme přejít na tuto verzi. Spolu s ní je dostupné i rozšíření pro připojení ke Google Calendar. Mozilla Sunbird není prozatím ve stejné verzi k dispozici, ale měl by být dostupný ještě před Vánoci.

8 komentářů k článku “Lightning 1.0 Beta 1 RC pro Thunderbird 3 k dispozici”

 1. Charla napsal(a)

  Slyšel jsem spekulace o tom, že snad nadále bude jen Ligtning a Sunbird zanikne, co je na tom pravdy?

  BTW kdy lze asi tak očekávat finální verzi rozšíření? 😉

 2. Pavel Cvrček napsal(a)

  [1] Ano, vývoj Sunbirdu bude ukončen. Buď po 1.0 Beta nebo po finální verzi. Kdy bude Lightning 1.0 nebylo stanoveno.

 3. Kori napsal(a)

  Stale neni opraven bug s dvojitym zadavanim Master hesla (musi se zadavat 1x pro postu, 1x pro kalendar) 🙁

 4. Jirka napsal(a)

  [3] To mi povidej. Obcas se mi stane, ze ho to chce dokonce vicekrat. Pritom je stary take jiz nekolik let.

 5. Vlado napsal(a)

  Tak upgrade na TB3 proběhl vcelku v pohodě. Jen jsem zapomněl, proč jsem v létě nešel na betu a teď jsem si pěkně nadával! Ještě že jsem našel tuto informaci o novém Lightningu a gCal.
  TB3 vypadá moc dobře, zatím zkouším „chytré složky“ uvidíme, možnost rozložení do záložek je super krok dopředu dokonce jsem si nainstaloval rozšíření Guickfolder který vám z jednotlivých složek v účtu udělá záložky v odděleném řádku! Co mě ovšem štve, je nedostupnost rozšíření která používám! 🙁 TB3 je asi hodně překopaný protože ani jedno rozšíření nemělo svou novou verzi dostupnou přes aktualizaci! Naštěstí u těch nejdůležitějších jsem našel plně funkční alternativy. Co my schází je však aktualizace rozšíření pro práci s úkoly v Remember The Milk! Hledal jsem na Google a zatím nic!

  Dík Vlado

  PS: Bylo by zajímavé podělit se o informace se zkušenostmi, jaké používáte rozšíření v TB3?!

 6. Melkor napsal(a)

  Mám Thunderbird/3.0 a Lightning 0.9 mi říká, že je nekompatibilní a nenainstaluje se. Lightning 1.0b1 se nainstaluje, vypadá krásně, ale nefungují mi funkce „Nová událost“ ani „Nový úkol“. Stisnutí této volby prostě nic nedělá, nezobrazí se dialogové okno. Nic nedělá ani vytváření úkolu na panelu „Úkoly“ při použití textového pole s „Klepněte zde pro přidání nového úkolu“. Je chyba jen na mém přijímači? Kde?:-)

 7. Pavel Cvrček napsal(a)

  [6] Na podobné věci je lepší se ptát v diskusním fóru: http://forum.mozilla.cz/.

 8. Boby napsal(a)

  Mam ten samy problem jako Melkor. Napisu na forum.