Lightning 1.0 bude pro Thunderbird 3.1

V blogu vývojářů kalendářového rozšíření Lightning se objevila informace o nejbližším směřování tohoto populárního rozšíření. Tou hlavní informací je, že další verze Ligtningu 1.0 (druhá betaverze a finální verze) budou dostupné až pro Thunderbird 3.1, který je plánován na duben letošního roku. Důvodem jsou zejména omezené síly vývojářů (Lightning reálně vyvíjí 1 vývojář), které nejsou schopny udržovat rozšíření pro několik vývojových větvích.

Pro Thunderbird 3 tak zůstane poslední verzí Lightning 1.0 Beta 1, který je dle slov vývojářů podstatně lepší než verze 0.9. Co se týče dlouho slibované betaverze Sunbirdu, měla by být dostupná v průběhu února.

Přečtěte si také

5 odpovědí

 1. Charla napsal(a) :

  Proč si Lightning nevezme mozilla pod svá křídla jako další produkt? Když vývojář oznámí, že už ho to nebaví, tak co – všichni přijdou o kalendář? Imho je kalendář v Thunderbirdu mnohem potřebnější než třeba personas ve firefoxu – tím se nechci dotknout zastánců personas, ale personas je v „“ alternativou ke skinum, které tu jsou už léta, ale když zanikne lightning, je něco čím by se dal nahradit? Vážně se nechci dočkat dne, kdy by TB přišel o pro mne dost významnou funkci

 2. marecekk86 napsal(a) :

  Súhlasím s Charla … ja personas nevyužívam, ale lightning je mojou dennodennou pomôckou … 😉

 3. hlídač č. 47 napsal(a) :

  k tomu se můžu také jen připojit

 4. Majdo napsal(a) :

  Súhlas, Lighting je výborný pomocník na plánovanie. S týmto doplnkom Thunderbird viac konkuruje Outlooku.

 5. Charla napsal(a) :

  Trochu mi není jasné proč má vyjít SunBird?! Pokud strávím den abych vydal SunBird v Beta verzi – která má být poslední verzí produktu a hned poté řeknu, na finální verzi už se těšit nemusíte – už to dělat nebudu, protože bude jen lightning. Pak ten den jsem nemusel SB vydávat a mohl jsem ten den věnovat vývoji Lightningu.

  Hlavně doufám, že se jednou nedočkáme oznámení, že skončí i Lightning. To by imho mohla být pro ThunderBird osudová rána, protože pak už sám o sobě by neměl nic úžasného oproti konkurenci.