Lightning 1.0 bude pro Thunderbird 3.1

V blogu vývojářů kalendářového rozšíření Lightning se objevila informace o nejbližším směřování tohoto populárního rozšíření. Tou hlavní informací je, že další verze Ligtningu 1.0 (druhá betaverze a finální verze) budou dostupné až pro Thunderbird 3.1, který je plánován na duben letošního roku. Důvodem jsou zejména omezené síly vývojářů (Lightning reálně vyvíjí 1 vývojář), které nejsou schopny udržovat rozšíření pro několik vývojových větvích.

Pro Thunderbird 3 tak zůstane poslední verzí Lightning 1.0 Beta 1, který je dle slov vývojářů podstatně lepší než verze 0.9. Co se týče dlouho slibované betaverze Sunbirdu, měla by být dostupná v průběhu února.

5 komentářů k článku “Lightning 1.0 bude pro Thunderbird 3.1”

 1. Charla napsal(a)

  Proč si Lightning nevezme mozilla pod svá křídla jako další produkt? Když vývojář oznámí, že už ho to nebaví, tak co – všichni přijdou o kalendář? Imho je kalendář v Thunderbirdu mnohem potřebnější než třeba personas ve firefoxu – tím se nechci dotknout zastánců personas, ale personas je v „“ alternativou ke skinum, které tu jsou už léta, ale když zanikne lightning, je něco čím by se dal nahradit? Vážně se nechci dočkat dne, kdy by TB přišel o pro mne dost významnou funkci

 2. marecekk86 napsal(a)

  Súhlasím s Charla … ja personas nevyužívam, ale lightning je mojou dennodennou pomôckou … 😉

 3. hlídač č. 47 napsal(a)

  k tomu se můžu také jen připojit

 4. Majdo napsal(a)

  Súhlas, Lighting je výborný pomocník na plánovanie. S týmto doplnkom Thunderbird viac konkuruje Outlooku.

 5. Charla napsal(a)

  Trochu mi není jasné proč má vyjít SunBird?! Pokud strávím den abych vydal SunBird v Beta verzi – která má být poslední verzí produktu a hned poté řeknu, na finální verzi už se těšit nemusíte – už to dělat nebudu, protože bude jen lightning. Pak ten den jsem nemusel SB vydávat a mohl jsem ten den věnovat vývoji Lightningu.

  Hlavně doufám, že se jednou nedočkáme oznámení, že skončí i Lightning. To by imho mohla být pro ThunderBird osudová rána, protože pak už sám o sobě by neměl nic úžasného oproti konkurenci.