Rubriky: Doplňky Firefox

Microsoft nabízí pro Firefox doplněk na podporu H.264

Jak se dnes zmiňuje například server CNET News, začala společnost Microsoft nabízet pro Firefox doplněk, který do něj „přidá podporu“ formátu H.264. Ten je společností Microsoft preferován pro HTML5 tag <video>, ale Mozilla jej odmítá, protože omezuje práva uživatelů. Na místo toho podporuje OGG a WebM. Zmíněný doplněk, který je učen pouze pro uživatele Windows 7, po instalaci na webových stránkách dohledává zmíněný HTML5 tag <video> a nahrazuje jej za vložené okno Windows Media Playeru. To však pouze v těch případech, kdy je obsah schopen Windows Media Player přehrát. Jak je též zmiňováno, nemusí být funkčnost úplně bezchybná.

Doplněk je volně k dispozici ke stažení na webu Microsoftu. Je k dispozici pro Firefox 3.6 a betaverzi Firefoxu 4.0. Prozatím je distribuován samostatně a není známo, že by byl instalován spolu s jiným produktem Microsoftu.

6 komentářů k článku “Microsoft nabízí pro Firefox doplněk na podporu H.264”

 1. Hrach napsal(a)

  Kdyby mozilla byla co k čemu, tak udělá takovýto doplněk sama. Vlk by se nažral a husa by zůstala celá.

 2. Kamča napsal(a)

  Tak to beru, je to někde na jejich stránkách, kdo chce, ten si nainstaluje, kdo nechce, nemusí. Není to nic automatického ani se neinstaluje samo od sebe, rozhodnutí je na uživateli.

 3. Vítek napsal(a)

  A k čemu je ten doplněk dobrej trochu tomu nerozumím..

 4. Ja napsal(a)

  Kdyby mozilla byla co k cemu, tak by takovyto doplnek zakazala.

 5. Charla napsal(a)

  [4] proč zakázala?

 6. v6ak napsal(a)

  Taky si myslím, že Mozilla není Apple.