Z Thunderbirdu si nyní můžete založit nový e-mail

Když si Mozilla Messaging před několika měsíci dělala anketu mezi uživateli, zjistila, že většina uživatelů spolu s poštovním klientem očekává i možnost založení nové e-mailové adresy. Vstříc tomuto požadavku přichází nový prototyp od Mozilla Labs, který nese název Get An Account. Jedná se o rozšíření pro Thunderbird 3.1, které upravuje průvodce založením nového poštovního účtu o možnost založení nové e-mailové adresy.

Jak můžete shlédnout na následujícím videu, z nového dialogu máte možnost založení nové adresy skrze jednoho z nabízených poskytovatelů. Ten přitom může představovat freemail či třeba placenou službu pro poštu na vlastní doméně. V rámci první verze experimentu je k dispozici pouze jeden poskytovatel, který navíc nebude vhodný pro českého uživatele. Dá se však předpokládat, že v následujících verzích budou další poskytovatelé přibývat.

Pokud vás experiment zaujal, můžete si rozšíření stáhnout ze serveru Doplňky Mozilly. Stejně jako u předchozích experimentů platí, že pokud se ujme, stane se přímou součástí Thunderbirdu.