Rubriky: Doplňky Mozilla

Mozilla Add-ons mění pravidla kontroly doplňků

Na serveru Mozilla Add-ons se objevila přepracovaná sekce pro tvůrce doplňků. Spolu s ní vstoupily v platnost změny pravidel pro hostované doplňky. Až dosud bylo možné, aby autor nahrál na server libovolný doplněk, který byl dále bez další kontroly (pokud nepočítáme automatickou kontrolu kódu a test na viry a malware) na serveru dostupný. Takový doplněk byl označen jako experimentální a bylo u něj jasně uvedeno, že nebyl zkontrolován.

Přesto se tato praxe v některých případech neosvědčila, takže nově budou kontrolovány všechny doplňky. Když autor nahraje nový doplněk na web, nebude standardně dostupný ve výsledcích vyhledávání a v jednotlivých kategoriích. Bude k dispozici pouze na stránce detailu doplňku, na kterou však nebude nikde odkazováno a autor na ni bude moci odkázat například ze svého blogu. Automaticky bude navíc doplněk zařazen do fronty na kontrolu.

Autor doplňku si přitom bude moci zvolit, zda nechá doplněk zkontrolovat předběžně či zvolí plné zkontrolování. Zatímco první varianta je vhodná spíše pro experimentální doplňky a doplňky ve vývoji, druhá varianta odpovídá spíše klasickým doplňkům, které jsou již vhodné pro koncové uživatele. Obě varianty se liší rozsahem kontroly. Dá se říci, že předběžně zkontrolované doplňky odpovídají dřívějším experimentálním doplňkům.

V přepracované sekci pro vývojáře navíc zmizela možnost vlastního hostingu doplňku, kdy měl doplněk svou stránku na Mozilla Add-ons, ale samotnou distribuci si již zajišťoval autor doplňku na svém webu. Samotná přepracovaná sekce pro vývojáře by nyní měla být přehlednější a funkce by měly být rychleji po ruce.

4 komentářů k článku “Mozilla Add-ons mění pravidla kontroly doplňků”

 1. Hrach napsal(a)

  Tato změna se mi moc nelíbí, jak již dříve padlo, kontroloři moc nestíhají a mnohokrát jsem se štěstím použil doplněk experimentální. Za blost se platí..

 2. Pavel Cvrček napsal(a)

  To je ale už docela stará situace. Z vlastní zkušenosti můžu říci, že mé poslední dva doplňky prošly procesem kontroly rychle. První kontrola byla vždy do tří dní, aktualizace většinou do druhého dne. Když se podívám na aktuální délku obou front s doplňky na kontrolu, tak je to též v normě.

 3. Hrach napsal(a)

  Tak to by bylo fajn. Znamená experimentální doplněk = zařazen ve frontě ke schválení? Protože jich vídávám celkem dost…

 4. Pavel Cvrček napsal(a)

  Ještě jsem nekoukal, jak jsou teď jednotlivé stavy popsány, ale pokud to dobře chápu, tak je to nějak takhle:

  * proběhla plná kontrola: doplněk všude dohledatelný, bez jakéhokoliv varování
  * proběhla předběžná kontrola: doplněk všude dohledatelný, zobrazuje se varování
  * doplněk nahrán nově na server a čeká na kontrolu: doplněk není dohledatelný (jen při přímém zadání URL), na detailu se zobrazuje varování