Rubriky: Firefox

Mozilla experimentuje s kombinací adresního řádku a pole pro vyhledávání


Mozilla ve Firefoxu postupně sjednocuje fungování vyhledávacích polí. V betaverzi Firefoxu bude asi ještě měsíc probíhat experiment zahrnující sjednocení vyhledávacího pole s adresním řádkem prohlížeče. Experiment se týká asi 10% uživatelů betaverze, někteří jsou ale započítávání pouze jako kontrolní vzorek.

Účastníci experimentu najdou ve správci doplňků rozšíření s názvem Unified Urlbar Experiment, a ti, kterých se přímo sjednocení jedná, uvidí v rozhraní i nové chování adresního řádku.

telemetrie-experiment-suche-2

Patříte mezi uživatele, kteří si nový adresní řádek kombinovaný s vyhledávačem mohli vyzkoušet? A jak se vám líbí?

(Zdroj: soeren-hentzschel.at)

11 komentářů k článku “Mozilla experimentuje s kombinací adresního řádku a pole pro vyhledávání”

 1. shortkey napsal(a)

  Ať si dělají, co chtějí, ale běda, jak zmizí samostatné pole pro vyhledávání úplně.

 2. Tester napsal(a)

  Na to uz delsi dobu pouzivam plugin delsi dobu: https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/omnibar/ 😉

  1. Michal Stanke napsal(a)

   Vyhledávání na různých webech skrze adresní řádek funguje docela dobře i bez doplňků, pokud využijete možnosti nastavení klíčových slov v Možnosti > Vyhledávání.

 3. :P napsal(a)

  Vadí mi jedna věc. Adresní řádek je prvek, který by se měl poupravit jednou za 2-3 roky maximálně. Loni se choval jinak snad po každé aktualizaci. To je peklo, co v Mozille poslední roky předvádí. Škoda, že Eich místo Brave nerozjel restart Firefoxu po vzoru Vivaldi.

 4. Charla napsal(a)

  Osobně se divím, že dodnes jsou to dvě rozdělená pole. Pole pro vyhledávání jsem dal pryč a mám jen adresní řádek, do kterého když napíšu něco jiného než adresu a odentruji tak se to vyhledá přes Google. Nechápu příliš, proč bych k tomu měl mít nějaké další pole? Jaký je rozdíl psát do pole vyhledávacího než do adresního řádku? Ostatně IE tuto funkci má dlouho, Chrome, kterému se Mozilla tak ráda podobá také, tak je mi divné, že toto sloučení již dávno nenastalo.

 5. Shar napsal(a)

  Ne, také se mi to nelíbí… Buď chci vyhledávat a mít tam našeptávaná slova, nebo chci zadat webovou adresu a mít tam našeptávané stránky, které jsem už předtím navštívil. Jaksi si nedokážu představit skloubit tyto dva požadavky rozumně a pohodlně do jednoho.

 6. calvin napsal(a)

  Mě vyhovuje současný stav a vyhledavací pole používám i jako pole na poznámky 😀 Navíc ta snadná změna vyhledávání je na tom poli fajn (používám old search).

 7. Skurut napsal(a)

  Ach jo, jen to ne. Už teď balancuji na hranici mezi přechodem k nějakému jinému prohlížeči a zdá se, že Mozilla dělá vše pro to, aby mě k tomu prostě donutila. Rozumné důvody k zachování rozdělení těchto polí již byly zmíněny v některém předchozím příspěvku. K tomu bych ještě dodal možnost snadno měnit různé vyhledávače (včetně těch vlastních), aniž bych si musel pamatovat hromady nějakých písmen či zkratek pro vyvolání daného vyhledávače z adresního řádku (ne, jen Google mi opravdu nestačí).

  1. Michal Stanke napsal(a)

   Žádné zkratky nejsou potřeba. Když se podíváte na obrázek, nabídka s vyhledávači tam pořád je. Dokonce skoro stejná jako v aktuálním poli vyhledávání.

   Ad. písmenka/klíčová slova – pro velký počet vyhledávačů jsou skvělá. Já jich mám asi 20 a nemusím si pamatovat nic. Jako klíčové slovo mám prostě nastaven název vyhledávače nebo jeho zkratku.

 8. Kristýna napsal(a)

  28.1. mne antivirový program vyzval k aktualizaci firefoxu,
  od té doby mi mizí stránky používající java skript, problikává pouze pozadí a není vidět frame prohlížeče.
  Tudíž jsem si nevšimla, jestli došlo ke změně v polích, protože nejsou vidět :-).
  Jestli je to způsobeno aktualizací a výběrem mne jako kontrolního vzorku,
  tak pěkně děkuju.
  Btw, vyhledávací panel vůbec nepoužívám, když chci něco najít, jdu na Google.

  1. Michal Stanke napsal(a)

   Tento experiment se týká pouze uživatelů betaverze Firefoxu, kteří s tím s ním souhlasili. Pokud pozorujete jakékoliv problémy s Firefoxem, napište prosím na naše fórum podpory na adrese http://forum.mozilla.cz/.