Rubriky: Mozilla

Mozilla nepožaduje změny v ballot screen

V průběhu dnešního dne se na několika místech (např. na Živě.cz) objevila dezinformace, že Mozilla požaduje změny v tzv. ballot screen tj. stránky, která se má zobrazovat uživatelům Windows v Evropě a údajně tak umožnit svobodnou volbu webového prohlížeče. Tato stránka je výsledkem sporu mezi Evropskou komisí a Microsoftem, na kterého si stěžovala Opera Software, protože prý jeho Internet Explorer zneužívá své dominantní postavení na trhu.

Tato zpráva je patrně založena na jednom zápisku v blogu Jennifer Boriss (návrhářka UI Firefoxu), u kterého je na začátku jasně uvedeno, že uvedený příspěvek je osobním názorem autora a nikoliv stanoviskem Mozilly. Mozilla není účastníkem sporu Evropské komise s Microsoftem a ke sporu zaujímá spíše neutrální stanovisko. Jak nedávno prohlásila Mitchell Baker, Mozilla se bude soustředit až na naplnění finálních požadavků Evropské komise, což je informace, která padla i na nedávném Mozilla MozCampu v Praze.

4 komentářů k článku “Mozilla nepožaduje změny v ballot screen”

 1. Big S napsal(a)

  Díky, už bylo moc těch blábolů po internetu.

 2. Jakub Čížek napsal(a)

  Stejný názor zastávala ještě koncem srpna Mitchell Baker i Asa Dotzler:
  http://redaktori.blog.zive.cz/2009/08/26/microsoft-se-chce-domluvit-mozille-to-nestaci/

 3. David Polesný napsal(a)

  Za Živě.cz: Titulky zpravodajských webů, včetně Živě.cz (dále například Computerworld.com, Neowin.com) vycházely z předpokladu, že veřejně publikovaný názor zaměstnance reprezentujícího firmu lze pokládat za názor firmy. Nicméně v polovině srpna se Mozilla, zosobněná předsedkyní Mozilla Foundation Mitchell Baker, viceprezidentem Mozilla Corporation (skutečný výrobce Firefoxu) Harvey Andersonem a evangelistou Asa Dotzlerem, vyjádřila s podobnými názory. Připomínka, že Mozilla a její představitelé zaujímají ke sporu spíše neutrální stanovisko, není proto zcela adekvátní.

 4. Pavel Cvrček napsal(a)

  [2] Se zaměňováním oficiálního vyjádření Mozilly a blogových příspěvků konkrétních lidí se setkávám často. Zvlášť na Asu Dotzlera se řada magazínů často odkazuje. Aktuální stav je takový, že Mozilla dosud žádné své požadavky nezveřejnila a blogové příspěvky, na které se často odkazuje, vyjadřují osobní názor konkrétních lidí či vyjadřují poznatky k dané problematice. Třeba zmíněná Mitchell má často dobré postřehy.