Rubriky: Mobily

Mozilla plánuje oznámení na Mobile World Congress 2013

Mozilla se na svém webu zmiňuje, že na letošní konferenci Mobile World Congress v Barceloně přijde s několika oznámeními. Detaily nejsou zmiňovány, ale novinky se budou točit okolo Firefox OS, Firefox Marketplace a Firefoxu pro Android. Nebylo by asi překvapením, kdyby byl představen první telefon s Firefox OS, který byl před pár dny dokončen.

Mobile World Congress 2013

Na stejné konferenci byl ostatně loni Firefox OS oznámen (tehdy ještě pod původním jménem Boot to Gecko). S prvním telefonem by měla přijít společnost Telefónica, ale silně se angažuje též společnost ZTE, která plánuje prodávat telefony s Firefox OS v Evropě.

S Firefox OS úzce souvisí Firefox Marketplace, což je katalog s webovými aplikacemi, které jsou základem nového systému. Dá se tipovat, že bude na konferenci oznámena jeho finální dostupnost tj. přechod z fáze beta. Firefox Marketplace je již dostupný i z Firefoxu pro Android.

Ohledně samotného Firefoxu pro Android by mohlo dojít k oznámení nějakého partnerství s konkrétním výrobcem telefonů, který by nabízel Firefox předinstalovaný spolu s telefonem. To je však jen naše spekulace založená na snaze Mozilly nabízet Firefox na telefonech i touto formou.

Odpovědi nám až samotná konference Mobile World Congress, která v Barceloně začíná 25. února.