Rubriky: Firefox

Firefox nově obsahuje Health Report. K čemu slouží?

Ve vývojové verzi Firefoxu se nově můžete setkat s funkcí Health Report. Jedná se o nástroj reportující informace o výkonu prohlížeče a informující uživatele o problémech související s jeho instalací Firefoxu, které mohou například souviset s konkrétním doplňkem. O této funkci jsme poprvé psali loni v září. Funkce je ve výchozím nastavení aktivní a uživatelé o tom jsou po spuštění informováni.

V rámci toho je dostupný odkaz do dialogu Možnosti, kde je nově k dispozici sekce s informacemi, jaké informace o výkonu a problémech Firefox posílá s možností zasílání vypnout.

Nastavení posílání informací o výkonu

Detailní informace o tom, jaká data jsou Mozille zasílána, naleznete v často kladených otázkách. Stručně řečeno nejsou zasílány žádné soukromé informace, jen informace o výkonu vašeho prohlížeče, které Mozille pomohou dále vylepšovat Firefox.

Pro uživatele je ve Firefoxu nově k dispozici nástěnka, kde uvidí, jak je na tom jejich prohlížeč s výkonem v porovnání s ostatními. Nabídne jim též informace, jak výkon zlepšit (např. při znalosti, že konkrétní doplněk zpomaluje prohlížeč). Nástěnka je dostupná z nabídky Nápověda (případně zadáním about:healthreport do adresního řádku prohlížeče) a prozatím nezobrazuje žádné zajímavé informace