Mozilla Weave Sync 1.0: Snadná synchronizace dat Firefoxu

Mozilla Labs dnes uvolnila Mozilla Weave Sync 1.0. Jedná se o finální verzi nástroje na snadnou synchronizaci dat Firefoxu mezi jednotlivými instalacemi a to včetně mobilní verze Firefoxu. Weave Sync vám tak dává možnost synchronizovat svá data jako jsou záložky, historie či hesla mezi více instalacemi Firefoxu či mezi desktopovou verzí Firefoxu a variantou pro mobilní zařízení. Řada uživatelů též používá Weave Sync na zálohování dat Firefoxu na server pro případ havárie počítače.

Mozilla Weave Sync 1.0 si můžete stáhnout v podobě rozšíření, nainstalovat a jako centrální úložiště pro svá data začít používat servery Mozilly. Máte však též možnost rozběhnout si vlastní server a ukládat svá data na něj.

S verzí 1.0 samozřejmě nic nekončí. Do budoucích verzí je plánována synchronizace nainstalovaných rozšíření či vyhledávacích modulů, takže se určitě máme nač těšit. V plánu je též integrace Mozilla Weave Sync přímo do Firefoxu a to pravděpodobně do verze 4.0.

Přečtěte si také

2 odpovědi

Přidat komentář

 1. Ondřej Brablc napsal(a) :

  Mozna bych doporucil pockat si na trosku opravenou verzi serveru pred instalaci. Nasel jsem cca tri chybky, ale rozchodit se mi to podarilo – i kdy jsem musel koukat do kodu rozsireni.

  Odpovědět

 2. marecekk86 napsal(a) :

  Ahoj,

  mám vyskúšanú aj túto aplikáciu, ale zatiaľ sa to nedostalo na úroveň aplikácie Xmarks … táto ma momentálne navrch 😉

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *