Rubriky: Doplňky Firefox

Mozilla Weave Sync 1.0: Snadná synchronizace dat Firefoxu

Mozilla Labs dnes uvolnila Mozilla Weave Sync 1.0. Jedná se o finální verzi nástroje na snadnou synchronizaci dat Firefoxu mezi jednotlivými instalacemi a to včetně mobilní verze Firefoxu. Weave Sync vám tak dává možnost synchronizovat svá data jako jsou záložky, historie či hesla mezi více instalacemi Firefoxu či mezi desktopovou verzí Firefoxu a variantou pro mobilní zařízení. Řada uživatelů též používá Weave Sync na zálohování dat Firefoxu na server pro případ havárie počítače.

Mozilla Weave Sync 1.0 si můžete stáhnout v podobě rozšíření, nainstalovat a jako centrální úložiště pro svá data začít používat servery Mozilly. Máte však též možnost rozběhnout si vlastní server a ukládat svá data na něj.

S verzí 1.0 samozřejmě nic nekončí. Do budoucích verzí je plánována synchronizace nainstalovaných rozšíření či vyhledávacích modulů, takže se určitě máme nač těšit. V plánu je též integrace Mozilla Weave Sync přímo do Firefoxu a to pravděpodobně do verze 4.0.

2 komentářů k článku “Mozilla Weave Sync 1.0: Snadná synchronizace dat Firefoxu”

  1. Ondřej Brablc napsal(a)

    Mozna bych doporucil pockat si na trosku opravenou verzi serveru pred instalaci. Nasel jsem cca tri chybky, ale rozchodit se mi to podarilo – i kdy jsem musel koukat do kodu rozsireni.

  2. marecekk86 napsal(a)

    Ahoj,

    mám vyskúšanú aj túto aplikáciu, ale zatiaľ sa to nedostalo na úroveň aplikácie Xmarks … táto ma momentálne navrch 😉