Rubriky: Mobily

MWC 2013: Mozilla, AT&T a Ericsson ukázali telefonování s webovým prohlížečem

V Barceloně zítra odstartuje Mobile World Congress 2013, největší konference o mobilních zařízeních v Evropě. Očekává se, že na ní Mozilla a její partneři představí první telefony s Firefox OS. Až dosud byl představen „pouze“ telefon pro vývojáře. První verze Firefox OS byla dokončena v lednu. S novinkami ohledně Firefox OS určitě přijde Telefónica a společnost ZTE by měla představit telefon ZTE Open. Tolik z prozatím známých informací, ale nechme se překvapit, co dalšího se objeví.

Co se však již objevilo, je ukázka konceptu, který propojuje volání z mobilního telefonu s webovým prohlížečem. Za konceptem stojí Mozilla, operátor AT&T a Ericsson a jde jednoduše o to, že vám někdo klasicky z mobilního telefonu zavolá a vy hovor přijmete na svém počítači. Koncept, který dostal název WebPhone, využívá WebRTC, Firefox Social API, API operátora AT&T a Web Communication Gateway Ericssonu.

Vše funguje i opačným směrem tj. není problém zahájit hovor či poslat SMS z Firefoxu. Ani na jedné straně přitom není potřeba instalovat žádnou aplikaci či zásuvný modul. Radost snad jen kazí, že se jedná o ukázku, která prozatím není veřejně dostupná.