Rubriky: Firefox

Firefox 20 Beta s novým Správcem stahování

Další verze Firefoxu bude k dispozici až za několik týdnů, ale již dnes si můžete vyzkoušet její betaverzi. Co se ve Firefoxu s pořadovým číslem 20 objeví? Asi nejvýraznější novinkou je nový Správce stahování. Ten je již obsažen ve Firefoxu několik verzí, ale protože ještě nebyl dokončen, nebyl ve výchozím nastavení aktivní. Nyní by se již měl objevit pro všechny uživatele a to včetně přesunuté správy stažených souborů, která je nově obsažena v Knihovně stránek.

Nový Správce stahování Firefoxu

Druhou výraznou novinkou je upravený režim anonymního prohlížení, který nyní umožňuje mít vedle sebe okno s klasickým prohlížením a tím „anonymním“.

Anonymní řežim Firefoxu v samostatném okně

Zajímavá je též nová ochrana proti zaseknutým zásuvným modulům, která uživatele upozorní, když některý zásuvný modul začne ovlivňovat výkon prohlížeče a umožní jej „odstřelit“.

Zaseklý zásuvný modul

Novinkou bude též ochrana proti nechtěným změnám vyhledávání v adresním řádku prohlížeče. Jedná se o jeden z nejčastějších problémů, který mají uživatelé s Firefoxem.

Upozornění na změnu předvolby

Za zmínku určitě stojí též chytřejší načítání webových stránek či některé další vylepšení výkonu. Zkrátka to vypadá, že Firefox 20 bude z hlediska novinek zajímavou verzí. Stáhněte si jej a vyzkoušejte.

8 komentářů k článku “Firefox 20 Beta s novým Správcem stahování”

 1. Josef napsal(a)

  Dobrý den, šlo by dát do diskuze link, kde je popsaná dvojí instalace FF na počítači (BETA + aktuální verze)?

 2. dottie napsal(a)

  Lze se nějakým způsobem vrátit k původnímu správci stahování?

 3. Menty napsal(a)

  (2) – Ano, dá. about:config, předvolba „browser.download.useToolkitUI“, nastavit na „true“.

 4. Jirka napsal(a)

  Škoda, že nejde v normálním okně spustit jeden panel anonymně. S tím oknem je to posun k lepšímu, ale pořád to není ono.

  SS má sice 18 verzí spoždění :D, ale díky bohu za něj.

 5. Ragimiri napsal(a)

  Ad 2) Ano, pomocí browser.download.useToolkitUI.

 6. Lucas napsal(a)

  Tak to je paráda, že dvacítka bude nadupaná verze 🙂

 7. Lucas napsal(a)

  Podle mě by bylo lepší to nové anonymní okno hodit pod položku Spustit anonymní prohlížení. A uživatel by si mohl vybrat jestli chce anonymní okno či panel.

 8. Michal Stanke napsal(a)

  Já bych očekával malinko jiné chování. Při stisknutí Ctrl+Shift+P podruhé jsem zvyklý na ukončení anonymního režimu. Místo toho se otevře další okno. To bych naopak očekával od stisknutí Ctrl+N v anonymním okně, ale ono se otevře normální…