Rubriky: Mobily

MWC 2013: Mozilla představila nové partnery Firefox OS a dostupnost v Evropě

Na Mobile World Congress 2013 dnes proběhla tisková konference Mozilly (byla přenášena na Air Mozilla), na které Mozilla představila další partnery pro Firefox OS. Ten má na konferenci svou „premiéru“, protože v rámci ní budou představeny první telefony s tímto novým systémem (dosud byl představen pouze telefon pro vývojáře). Telefony s Firefox OS plánují společnosti Alcatel (TCL), LG, ZTE a později v tomto roce i Huawei. Společnost Telefónica má prodávat telefony od ZTE.

Seznam klíčových partnerů Firefox OS se rozrostl na téměř dvě desítky a co je podstatné, reálnějších obrysů dostává dostupnost telefonů s Firefox OS v Evropě. Společnost Telefónica, která byla partnerem Firefox OS téměř od počátku, startuje v Jižní Americe, kde, jak uvádí, 82 % populace nemá mobilní telefon. Vedle toho plánuje prodávat telefony s Firefox OS ve Španělsku. V sousedním Polsku pro změnu chce prodávat Deutsche Telekom a v plánu má další země Východní Evropy. Aktuální seznam partnerů Firefox OS lze nalézt na webu Mozilly.

Tisková zpráva Mozilly jmenovitě uvádí, že telefony budou v první vlně dostupné v Brazílii, Kolumbii, Maďarsku, Mexiku, Černé hoře, Srbsku, Španělsku a Venezuele. Další země mají být brzy oznámeny. Dle našich informací je Česká Republika na žebříčku potenciálních adeptů vysoko. Již dříve oznámil zájem distribuovat telefon s Firefox OS pro Českou republiku ZTE.