Rubriky: Mobily

MWC 2013: První telefony s Firefox OS

Firefox OS jste si až doposud mohli vyzkoušet pouze v simulátoru, případně si prohlédnout telefon pro vývojáře, který však ještě není k dispozici. Na Mobile World Congress 2013 však byly představeny první telefony s Firefox OS. Jak zmiňuje tisková zpráva společnosti Telefónica, první telefony budou vyrábět Alcatel One Touch, LG a ZTE. Konkrétněji byly již představeny modely ZTE Open a Alcatel One Touch Fire.

ZTE Open

První zmiňovaný spadá do kategorie levných telefonů, což nepřekvapuje, když si uvědomíme, že cílovou skupinou jsou zejména uživatelé Jižní Ameriky, kde většina obyvatel chytré telefony dosud nepoužívá. Cenové hledisko zde bude hrát velkou roli. Telefon pohání procesor o taktu 600 či 800 MHz (informace se různí), operační paměť je 256 MB RAM a 512 MB interního úložiště, které je rozšiřitelné. Nechybí klasické věci jako je foťák, Bluetooth, GPS, akcelerometr apod. I display s rozměry 480 x 320 dává tušit, že cílení na cenu je zde velké. Do prodeje by měl jít v druhém čtvrtletí letošního roku.

ZTE Open

Alcatel One Touch Fire

Alcatel One Touch Fire spadá do obdobné kategorie. Má o něco lepší procesor (1GHz Qualcomm), HVGA display a paměťově je na tom obdobně jako předchozí telefon. Liší se zejména vzhledově.

Alcatel One Touch Fire

Jedno krátké video vydá za tisíce slov.