Rubriky: Firefox

Nefunguje vám web ve Firefoxu pro Android? Nahlaste jej!

Stále více uživatelů přistupuje k webu přes mobilní telefony či tablety. Nepřekvapí tedy, že je řada webů přizpůsobena pro mobilní zařízení a to buď formou nabízení odlišné verze webu či je celý web uzpůsoben tak, že i na mobilních zařízeních vypadá dobře.

Bohužel ne vždy je situace ideální. Zatímco na desktopu jsme si zvykli, že doby, kdy pro řadu webů byl „jediným správným prohlížečem“ Internet Explorer, jsou již prakticky pryč (byť výjimky se najdou), tak u mobilního webu je situace horší. Lze se setkat s weby, které předpokládají pouze výchozí webové prohlížeče na jednotlivých platformách (typicky Android a iOS) a v ostatních se buď nezobrazují správně nebo pro ně nenabízí správně mobilní obsah.

Protože Mozilla nabízí Firefox pro Android a připravuje Firefox OS pro telefony, je pro ní otázka kompatibility webů na mobilních zařízeních stejně důležitá, jako byla na desktopu v dobách, kdy Firefox začínal.

Již nějaký čas běží v Mozille snaha o lepší technickou evangelizaci v této oblasti. Vznikl například web AreWeCompatibleYet, kde jsou evidovány problémy s mobilním obsahem u populárních webů, na které lze při používání Firefoxu pro Android narazit. Lawrence Mandel z Mozilly pak na svém blogu pravidelně shrnuje výsledky projektu.

Narazili jste na web, který se vám ve Firefoxu pro Android nezobrazoval správně či se vám nenabízel mobilní obsah, ale ve výchozím prohlížeči pro Android ano? Nahlaste jej Mozille! Narazili jste na nějaký český web, který má podobný problém? Napište nám jej zde do komentářů.

3 komentářů k článku “Nefunguje vám web ve Firefoxu pro Android? Nahlaste jej!”

  1. Linkchecker napsal(a)

    AreWeCompatibleYet má chybný odkaz (chybí mu http://).

  2. Pavel Cvrček napsal(a)

    Opraveno. Díky.

  3. Gumma napsal(a)

    FF for Android není kompatibílní s Samsung galaxy mini 🙂 S5570 :-))