Rubriky: Firefox

Mobilní OS od Mozilly ponese označení Firefox OS

O připravovaném mobilním OS Boot To Gecko od Mozilly se debatuje již pár měsíců. Myšlenka OS, kde jsou aplikace založeny na webu (HTML5), zaujala. Mozilla dnes vydala tiskovou zprávu, v rámci které oznámila, že ve finále systém ponese označení Firefox OS.

Tento krok vcelku nepřekvapil. O tom, že je Boot To Gecko, jen pracovní název se hlasitě hovořilo a využití značky Firefox pro operační systém se vcelku nabízelo. Mimo oznámení názvu se rozšířil i seznam mobilních operátorů, kteří chystají nabídnout telefony, které poběží právě na Firefox OS. K Telefónica a Deutsche Telekom přibyly Etisalat, Smart, Sprint, Telecom Italia a Telenor. Těžko lze předpokládat, že by každý z nich uvedl svůj vlastní telefon, spíše se tedy jedná o seznam distributorů.

Padla též zmínka o prvních telefonech. První kousky budou vyrábět TCL Communication Technology (Alcatel) a ZTE a budou založeny na procesorech Snapdragon od Qualcomm Incorporated. První telefon by měl být dostupný zkraje příštího roku v Brazílii v rámci značky Vivo od Telefónica. Bližší informace nebyly uveřejněny.

Jeden komentář k článku “Mobilní OS od Mozilly ponese označení Firefox OS”

  1. covex napsal(a)

    To mi moc napadite ani vhodne neprijde..no marketing to jiste dobre promyslel.