Rubriky: Firefox

Některé pluginy dostanou ve Firefoxu dočasně zelenou

Zásuvné moduly (pluginy) jsou ve webových prohlížečích častým zdrojem problémů. Nepřekvapuje tedy, že je tendence od nich upouštět či jim svázat ruce. Ve Firefoxu se to projevuje tak, že implicitně se spouští jen vybrané zásuvné moduly (Flash) a zbytek musí uživatel buď ručně aktivovat klepnutím na prvek na stránce nebo ve Správci doplňků nastavit, že se má automaticky spouštět. Vše je navíc ovlivněno i tím, zda je zásuvný modul v aktuální verzi tj. nejsou u něj známé žádné vážné bezpečnostní problémy.

Před nedávnem Mozilla nabídla vývojářům zásuvných modulů, že se jim bude moci jejich zásuvný modul spouštět automaticky, pokud představí plán, jak ve střednědobém horizontu od zásuvných modulů upustí. Jedná se tedy o dočasné povolení. Ozvalo se několik zájemců a jejich zásuvné moduly jsou nyní povoleny. Jedná se například o Skype, McAfee Security Scanner, Estonian ID card či například některé věci od Cisca.

Firefox již delší čas nabízí interní prohlížeč PDF souborů, který je průběžně vylepšován. V aktuální vývojové verzi Firefoxu je nyní k dispozici i náhrada Flashe, ale ta ještě není v takovém stavu, aby se dostala do stabilní verze Firefoxu.