Rubriky: Thunderbird

Nová verze Lightningu bude pro Thunderbird 3.3

Před pár dny se v blogu projektu Mozilla Calendar objevila zmínka o nové verzi kalendářového rozšíření Lightning. Ta by měla vyjít u příležitosti vydání Thunderbirdu 3.3 krátce po vydání Firefoxu 5 koncem června. Co bude v nové verzi za novinky zápisek nezmiňuje (a ani my vývoj příliš nesledujeme).

V jiném zápisku se pak vedoucí projektu zmiňuje o dvou projektech v rámci letošního Google Summer Of Code, které se týkají právě Lightningu. První z nich má do Lightningu přinést plnou podporu offline režimu u vzdálených kalendářů, druhý z nich má vylepšit průvodce zakládání nových kalendářů. Kompletní přehled projektů Mozilly v rámci letošního Summer Of Code zmiňuje Gervase Markham.

6 komentářů k článku “Nová verze Lightningu bude pro Thunderbird 3.3”

 1. Š napsal(a)

  1. Někde jsem četl, že místo 3.3 vyjde 5.0.
  2. Nějaké info, kdy bude Lightning podporovat Google Tasks? Chybějící API, které tomu doposud bránili, Google už snad uvolnil…

 2. Pavel Cvrček napsal(a)

  O číslování se vede diskuse. Pokud jsi někde četl, „že se provede přečíslování“, tak jsi buď četl diskusi, která probíhá, a z které není patrné, zda se tak skutečně stane a nebo jsi četl nějaký „bulvární“ příspěvek v nějakém magazínu.

 3. Š napsal(a)

  No zdá se, že podle toho již sestavují nové buildy:
  http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/thunderbird/nightly/5.0b1-candidates/

 4. Š napsal(a)

  Tady je ta diskuze. Z prvního příspěvku to chápu tak, že už je rozhodnuto…

  http://groups.google.com/group/tb-planning/browse_thread/thread/521988f37b611174

 5. marecekk86 napsal(a)

  Ja osobne by som poznamenal len toľko, že už by kalendár a všetko čo k tomu patrí mohlo byť súčasťou TB. 🙂 Nevidím nejaký dôvod prečo by to tak nemohlo byť.

  Taktiež ak má byť napr. TB východiskový email klient pre UBUNTU, bolo by asi dobré ak by v sebe zahŕňal práve všetky potrebné funkcie ako napr. MS Outlook vo Windowse …

 6. panther7 napsal(a)

  Tak už jedu na 5.0b1, jen chybí česká lokalizace.