Rubriky: Firefox

Nové týdenní revize Firefoxu 3.6

Nedávno uvolněný Firefox 3.6 Beta 1 je první a zároveň poslední betaverzí Firefoxu 3.6. Mozilla Corporation se však v mezidobí mezi Beta 1 a RC1 rozhodla vydávat „týdenní verze“ (označované jako revize), které budou uživatelům betaverzí distribuovány v rámci automatických aktualizací prohlížeče. Cílem těchto verzí je řádně otestovat novinky, které jsou stále zahrnovány.

V nadcházející revizi se tak například objeví úprava, která „uzamkne“ složku s nainstalovaným Firefoxem a znemožní se načítání knihoven, které do ní nahrávají externí aplikace. Ty tak budou moci činit i nadále, ale Firefox bude tyto knihovny ignorovat. S příchodem Firefoxu 3.5 se totiž objevila řada případů, kdy knihovny určené pro Firefox 3.0, způsobovaly v nové verzi pády prohlížeče. Pokud se externí aplikace potřebují nějakou formou integrovat, měly by tak správně činit formou rozšíření.

3 komentářů k článku “Nové týdenní revize Firefoxu 3.6”

 1. Michal Stankoviansky napsal(a)

  Toto bude mať zrejme vplyv aj na aplikácie typu StrokeIt (system-wide mouse gestures) alebo utilitky typu „keď kliknem pravým tlačidlom myši na Minimize button, aplikácia sa zminimalizuje do system tray“, alebo nie? Neviete? Ja iba dúfam, že tomu tak nebude.

 2. Pavel Cvrček napsal(a)

  [1] To záleží na formě, jakou jsou s Firefoxem provázány. Může se jednat o systémovou utilitku (pak se toho uvedená úprava netýká). Pokud se však něco snaží kopírovat do adresáře s nainstalovaným Firefoxem namísto korektní instalace v podobě rozšíření, pak ano.

 3. Michal Stankoviansky napsal(a)

  To nepredpokladám, ide skôr o nejaké loadovanie DLL-iek do procesu alebo niečo podobné – neviem ako to presne funguje, desktopové programovanie som nikdy nerobil. 😉 Ale do adresára Firefoxu to určite nič nekopíruje.

  Ďakujem. 🙂