Rubriky: Firefox

Novinky v 64-bitové verzi Firefoxu pro Windows

Na začátku měsíce jsme informovali o vydání Firefoxu 40 také v 64-bitové verzi pro Windows. Bohužel Mozilla se rozhodla vydání o jednu verzi odložit, protože verze 41 by měla celkově obsahovat více novinek. Jednou z nich je sandboxing a omezení rozhraní pro pluginy NPAPI.

Důležitou změnou ve Firefoxu 41 bude omezení NPAPI jen pro vybrané 64-bitové pluginy (whitelisting) – mezi ně bude patřit Flash Player a možná také Microsoft Silverlight, případně ještě Java plug-in. Současného 32-bitového Firefoxu pro Windows by se tato změna dotknout neměla. Mozilla se tak snaží dalším krokem z prohlížeče pluginy vytlačit.

7 komentářů k článku “Novinky v 64-bitové verzi Firefoxu pro Windows”

 1. FiftyCent napsal(a)

  Mozilla …. že mě to nepřekvapuje. Inovativní leader co začal kopírovat Google a přišel o uživatele, má mizerné procento na trhu má problém držet krok a termíny. Slabší povahy odešly na Chrome a my věrní raději nad těmi sliby mávneme rukou.

  1. Michal Stanke napsal(a)

   Myslím, že toto odložení má svůj smysl. Pokud dojde k omezení zásuvných modulů, nebylo by dobré udělat to hned verzi po vydání 64-bit pro Windows. Takto to bude hned od prvního vydání.

 2. Radek napsal(a)

  Mě od používání Firefoxu odrazují neustálé změny v rozhraní, funkcionality a pod. Díky tomu jsem jej opustil před 2 lety a přešel na SeaMonkey. Nejhorší zmena, kterou eviduji, je Australis – jenom to nabotnalo a nic víc. Raději se mají zeptat uživatelů, ať si zažádají o funkce, které chtějí. Tohle už pochopil i Microsoft.
  Jediné, co bych uvítal, je multiprocesová podpora a standardy HTML5, které jsou zatím v nedohlednu.

  1. Michal Stanke napsal(a)

   Australis byla kompletní změna rozhraní, „nic víc“. Co se týče nových funkcí, změny už se chystají. A multiprocesová podpora (e10s) by měla být do konce roku. 😉

 3. Jan Nový napsal(a)

  Můžete mít i současný firefox hranatý stačí použít doplněk Classic theme restorer , nebo napsat do googlu klasický vzhled firefox a nainstalovat

 4. Lukáš napsal(a)

  Tohle mě hodně zklamalo, už zkoušíme betu 40, takže budu muset plynule pokračovat s betou 41. 🙁

 5. Edds napsal(a)

  no, tak trochu som to aj predpokladal 🙂 stara dobra Mozilla a jej terminy 🙂
  jedna verzia je este v pohode, len nech sa to nenatahuje zas x mesiacov…
  jedno stastie ze to nevyslo nejak masovo na verejnost do medii co sa planuje, to by bola zas reklama…

  co sa tyka beta verzii, ja ich osobne povazujem na 95% stabilne takze dlhodobo mam FF betu ako defaultny prehliadac… crash som nemal ani nepamätam