Rubriky: Thunderbird

Novinky ve vývoji Thunderbirdu 3.1

Vydání druhé betaverze Thunderbirdu 3.1 se blíží, a protože bude tato verze obsahovat všechnu funkcionalitu finální verze, přibylo v posledním týdnu hned několik novinek. Pojďme si je tedy ve stručnosti představit. Nenápadnou, leč užitečnou novinkou, je nová možnost upravit si tlačítka, která jsou umístěna na hlavičce poštovní zprávy.

Tato tlačítka sem byla přemístěna z hlavní lišty s příchodem Thunderbirdu 3.0 a ne každého tato změna potěšila. Tlačítka šla sice umístit zpět na hlavní lištu aplikace, ale z hlavičky zprávy nešla standardně v aplikaci odstranit. To je nově možné stejným způsobem, jako upravujete hlavní lištu aplikace.

Úprava tlačítek na hlavičce zprávy Thunderbirdu 3.1

Druhou zajímavou novinkou je nový migrátor ze starších verzí Thunderbirdu (hlavně verze 2), který vám umožní snadno zvolit, které z nových nastavení chcete začít používat, a u kterých se naopak zůstane u původního nastavení. Migrátor vychází z původní stránky na snadnou změnu nastavení, která byla v Thunderbirdu 3.0 umístěna v nabídce Nápověda, ale nebyla pro řadu uživatelů dostatečně přehledná. Nově je tedy realizována formou jednoduchého průvodce. Ten se bude pravděpodobně zobrazovat i při prvním spuštění po aktualizaci na novou verzi Thunderbirdu.

Migrátor Thunderbirdu 3.1

Součástí vývojové verze Thunderbirdu 3.1 je nově již dříve zmíněná lišta snadného vyhledávání, která je umístěna nad přehledem zpráv ve složce. Součástí dnešní vývojové verze Thunderbirdu 3.1 by se měla stát možnost určit, které složky s poštou budou zahrnuty do fulltextového vyhledávání, a které ne. Nově by měla být dostupná možnost migrace z Windows Live Mail.

4 komentářů k článku “Novinky ve vývoji Thunderbirdu 3.1”

 1. Charla napsal(a)

  Osobně doufám, že nový TB přidá možnost přeskočit automatickou konfiguraci účtů a ještě zmizí omezení 4GB na složku s maily.

 2. marecekk86 napsal(a)

  Teším sa, že sa vydanie TB 3.1 pomaly blíži, ale nejako extra natešený nie som … celkovo vymenované novinky sú skôr výhodou pre ľudí, ktorí ešte neprešli na TB3 … pre mňa to 2x wow nie je … čakal by som trochu viac vylepšení a hlavne integrovaný kalendár … ten snáď bude vo verzií 3.3 😛

 3. Ladislav Novák napsal(a)

  Zdravím,
  možná se zeptám hloupě ale: Umí TB pracovat s Exchangí?
  Předem děkuji za jakoukoli odpověď

 4. Pavel Cvrček napsal(a)

  [3] Na podobné dotazy slouží fórum podpory uživatelů, které naleznete na adrese http://forum.mozilla.cz/.