Rubriky: Thunderbird

Thunderbird 3.1: Nová lišta vyhledávání a migrátor ze starší verze

Thunderbird 3.1 pomalu směřuje k druhé betaverzi. Ta by měla mimo jiné obsahovat dvě zajímavé novinky, které by bylo dobré zmínit. Prvním novinkou je nová lišta vyhledávání, kterou si budete moci zobrazit nad výpisem zpráv. Jejím cílem je umožnit uživatelům snadnou filtraci nad existujícími zprávami a v zásadě se jedná o vyčlenění této funkčnosti z globálního pole vyhledávání. To je v Thunderbirdu 3 umístěno vpravo nahoře a jak se ukázalo, řada uživatelů ani neví, že kromě globálního vyhledávání nad celou poštou umí filtrovat i zprávy v konkrétní složce.

Nová lišta vyhledávání je dostupná ve formě doplňku, který je určen pro Thunderbird 3 a vyšší. Jedná se o experimentální doplněk, ke kterému můžete zasílat připomínky. Protože obrázek vydá za tisíce slov, připravili jsme pro vás dva náhledy. Snad jen zmíníme, že lištu lze snadno skrývat pomocí tlačítka na liště s panely a tlačítko na levé straně lišty slouží k zachování filtru při přepnutí na jinou složku.

Lišta vyhledávání v Thunderbirdu 3.1

Lišta vyhledávání v Thunderbirdu 3.1

Druhou zajímavou novinkou, která se v brzké době dostane do vývojové verze Thunderbirdu 3.1, je nový nástroj na snadnou migraci z Thunderbirdu 2. Jak patrně řada z vás ví, přinesl Thunderbird 3 některé výraznější novinky, které nemusí každému vyhovovat. Jedná se například o nové umístění tlačítek na práci s poštovní zprávou, výraznější kešování zpráv u IMAP účtů či přesunutí zjednodušené hlavičky zprávy do samostatného rozšíření. Nový průvodce, který se zobrazí uživatelům Thunderbirdu 2 po aktualizaci, by jim měl pomoci s rychlým nastavením.

Nástroj na migraci z Thunderbirdu 2

Obrázek linkován z původního zápisku.

5 komentářů k článku “Thunderbird 3.1: Nová lišta vyhledávání a migrátor ze starší verze”

 1. Charla napsal(a)

  Také doufám, že TB 3.1 umožní konfigurovat nové poštovní účty manuálně a to ihned, ne až po kolečku s automatikou. Ne, že bych proti této bezesporu pro obyčejné uživatele skvělé funkci měl, přiznávám, že i mě se hodila, ale přesto by mohla být volitelná.

 2. Radek napsal(a)

  Ahoj,
  mám od soboty problém s Thunderbirdem. Hlásí, že je plná složka doručené pošty, ale tu jsem vyprázdnil a na C…. se to stejně nesnížilo. Stále to ukazuje přes 4GB. Nevíte někdo co stím?
  Díky moc

 3. Pavel Cvrček napsal(a)

  [2] Na podobné dotazy slouží fórum podpory, které nalezneš na adrese http://forum.mozilla.cz/, a kde též můžeš svůj dotaz položit.

 4. Charla napsal(a)

  [2] po promazání složek z menu soubor vyber akci ‚Provést údržbu složek‘ a tvůj problém bude vyřešen. TB totiž smazané maily (i po vysypání koše) nechává v souborech na disku, teprve údržbou složek jsou maily skutečně odstraněny a soubory se tak zmenší.

  Osobně by mne zajímala spíše jiná věc, z jakého důvodu má TB stále omezení na 4 GB souboru s poštou? Dnes má každý počítač disk od 100GB výš a nikoho moc pár mega netrápí, když si budu chtít u sebe veškerou poštu nechávat, tedy nesmažu ani kB, prostě mi TB jednoho dne přestane přijímat zprávy? Není to trochu hloupé?

 5. Radek napsal(a)

  Vše popsané jsem udělal a složka na C: se stejně nezmenšuje :-((