Rubriky: Firefox

Novinky z vývoje Firefoxu 8

Jak možná víte, byly součástí vývojové verze Firefoxu 8 animace při přeskupování panelů, podobně i u přesouvání panelu do nového okna. Někteří z vás si též mohli povšimnout, že v aktuální verzi tyto animace zmizely. Došlo totiž k jejich odstranění. O možném odstranění se diskutovalo delší dobu a důvodem odstranění byly regrese (chyby), které podpora animací způsobovala. Problémy měly též některé doplňky jako např. Tab Mix Plus. Ve Firefoxu 8 se tak s podporou těchto animací nesetkáte, přepracovaná podoba bude k dispozici v některé z dalších verzí.

Ve Firefoxu 8 se naopak objeví úprava v nabízení dostupné aktualizace prohlížeče. Ta se nově bude formou dialogu nabízet uživatelům po delším čase, takže nebude obtěžovat. Jak už jsme se zmiňovali, bude Firefox nabízet tiché aktualizace (v některé z dalších verzí) a ještě dříve bude k dispozici úprava, v rámci které se nebudou instalovat aktualizace v rámci spuštění prohlížeče, ale částečně při jeho běhu, a následně při jeho ukončení.

Vydání Firefoxu 8 je naplánováno na 8. listopadu a aktuální vývojovou verzi si můžete vyzkoušet.

6 komentářů k článku “Novinky z vývoje Firefoxu 8”

 1. DiGi napsal(a)

  Takže, ehm, novinky ve Firefox 8 jsou… Číslo verze? 🙂

 2. Pavel Cvrček napsal(a)

  Vpravo je vyhledávání…
  http://www.mozilla.cz/zpravicky/jake-novinky-prinese-firefox-8/

 3. Fenix napsal(a)

  Sem to možná tak úplně nepatří, ale mne to verzování trápí. Od té doby, co Firefox přešel na superrychlý vývoj a přestal podporovat stařší verze, pořád jen řeším který můj add-on zrovna nefunguje a proto se prohlížeč nechová tak, jak jsem zvyklý. A pak vždycky vyběhne nová verze téhož od někoho jiného, která zrovna funguje a chvíli to běží, než přijde nová „major“ verze.

  Kvůli addonům jsem u Firefoxu, ale přiznám se, že hodně hledám, zda by mi všechno nechodilo u Chrome (zdá se, že tam jsou pluginy přes verze stabilnější, i když moc nevím, jak to dělají).

 4. sheppi napsal(a)

  Mě by zajímalo, kdy bude konečně oficiálně dostupná x64 verze, mluvilo se o ní v souvislosti už s verzí 4.0.1. ale doteď ještě není…flash už v 64bitové verzi je, takže nic nebrání vydání resp. běžnému používání x64 verze.

 5. Vítek napsal(a)

  Bylo vydání Firefoxu 8 dáno na 8.11.Náhodou nebo to prostě tak vyšlo mebo to byl záměr aby to vyšlo na stejný den jako je číslo verze?

 6. Michal Stanke napsal(a)

  sheppi: http://forums.mozillazine.org/viewtopic.php?f=7&t=2096507 – co jsem to tak narychlo pročetl, nyní se o vydání 64bitové verze pro Windows nemluví. Její přínos je spíše diskutabilní. Byl snad na to i samostatný bug.