Rubriky: Firefox

Ochrana proti sledování v budoucnu – novinky a vylepšení


Včera na serveru Root.cz popsal Petr Krčmář, jak přesně ve Firefoxu funguje ochrana proti sledování, kterou přinesl teprve aktuální Firefox 42. Je to velmi zajímavé počtení, a shodou okolností se přibližně ve stejnou dobu objevily i informace o vylepšení fungování tento funkce.

Funkce ochrany proti sledování, která je nyní součástí režimu anonymního prohlížení, se snaží řešit nejen data ukládaná na vašem počítači, ale i vzdálené sledování součástmi stránek. V rámci bugu 1219365 pracuje Mozilla na podrobnějším nastavení blokování těchto součástí. Na výběr zřejmě budou reklamy, sociální sítě nebo analytická média. Samozřejmostí bude i přizpůsobení nastavení pro jednotlivé stránky, protože blokování jakékoliv z těchto součástí může zobrazování celého obsahu rozbít.

designschmiede-trackingschutz-1

toggles_1124

Zajímavé bude sledovat, kdy a jestli vůbec se začne o podobné funkci mluvit v případě dalších prohlížečů vycházejících například z konkurenčního Google Chrome, protože právě služby Google (např. Analytics) jsou touto funkcí přímo ovlivněny.

(Zdroj obrázků: soeren-hentzschel.at)

Jeden komentář k článku “Ochrana proti sledování v budoucnu – novinky a vylepšení”

  1. Jiří Macich ml. napsal(a)

    Nevím, nevím. Internet Explorer měl (resp. má) tzv. ochranu proti sledování už roky a nedá se říci, že by se konkurence zrovna přetrhla v jeho následování. Firefox je snad první vlaštovka, byť jen v anonymním režimu …