Rubriky: Firefox

Otestujte si ve Firefoxu aktuálnost pluginů!

Mozilla Corporation spustila připravovanou službu na kontrolu aktuálnosti zásuvných modulů (pluginů). Na webové stránce si můžete snadno otestovat, zda používáte aktuální verze zásuvných modulů a případně zjednat nápravu. Staré verze zásuvných modulů jako jsou Flash či Java totiž často obsahují bezpečnostní chyby, které jsou hojně zneužívány. Můžete tedy mít aktualizovaný Firefox, ale díky neaktualizovaným zásuvným modulům jste stále ohroženi.

Mozilla je si toho vědoma, a proto přišla s iniciativou, která má mezi uživateli zvýšit povědomí o tomto riziku a pomoci jim jej eliminovat. V její první fázi upozorňovala uživatele na starou verzi Flashe. Test probíhal na úvodní stránce po startu po aktualizaci na Firefox 3.5.3 a setkal se s velkým úspěchem. V rámci druhé fáze byla vytvořena již zmíněná webová stránka, kde si mohou uživatelé otestovat nejpoužívanější zásuvné moduly.

V rámci třetí fáze bude kontrola aktuálnosti zásuvných modulů dostupná přímo ve Firefoxu a to konkrétně již v nadcházející verzi 3.6. Krom toho dojde ke zpřístupnění zmíněné webové stránky i pro ostatní prohlížeče a tvůrci zásuvných modulů dostanou možnost aktualizovat databázi zásuvných modulů sami.

Stránka s kontrolou zásuvných modulů

4 komentářů k článku “Otestujte si ve Firefoxu aktuálnost pluginů!”

 1. Martin napsal(a)

  Výsledek na mém PC 1 of 8 plugins are potentially vulnerable. The Totem 2.26.1 plugin handles video and audio streams Outdated Version. Myslel jsem, že to automaticky nabídne aktualizaci a ono nic. Bohužel jsem nepřišel na to kde najít aktuální. V repozitářích novější verze není dostupná 🙁 Na druhou stranu chápu, že se jedná o plugin někoho jiného.

 2. Adam Hauner napsal(a)

  A stránka funguje i v SeaMonkey 2.0pre

 3. Charla napsal(a)

  Pevně doufám ve vývoj stránky, neb mi hlásí že nemůže zjistit verze některých doplňků.

 4. Ilja Iljič napsal(a)

  Je to príma a doufejme že bude ještě víc…
  http://img2.imageshack.us/img2/8278/plugincheckmozillafiref.png