Rubriky: Firefox

Podpora Sync pro Firefox 3.6 bude ukončena

Firefox od verze 4 podporuje synchronizaci dat uživatele mezi jednotlivými instalacemi již v základu. Pro uživatele Firefoxu 3.5/3.6 je podpora synchronizace pomocí Firefox Sync dostupná skrze rozšíření. Na konci léta bylo oznámeno, že rozšíření bude i nadále dostupné, ale již do něj nebudou přidávány nové funkce.

Logo Firefox Sync

Nebyla to nerozumná úvaha, protože počet uživatelů rozšíření již v té době výrazně klesal a navíc většina jej používala, i když měla Firefox 4 a vyšší (které podporu mají v základu). Nyní bylo oznámeno, že podpora rozšíření bude definitivně ukončena. Neznamená to, že by přestalo okamžitě fungovat, ale do budoucna se tak v nějakém okamžiku stane.

Podpora Firefox 3.6, který je nyní stále dostupný v rámci rozšířené podpory, bude brzy ukončena a nahrazena novou verzí Firefoxu s rozšířenou podporou. Prozatím nebylo oznámena, která verze takto bude dostupná, ale lze předpokládat, že se bude jednat o Firefox 9, který bude dostupný před Vánoci, případně Firefox 10 na přelomu ledna a února.

Bližší informace o Firefox Sync jsou dostupné na webu podpory Firefoxu, kde naleznete řadu návodů v češtině.