Rubriky: Thunderbird

Pošťák Postbox 2.5 v neveřejné betaverzi. Co je nového?

Poštovní klient Thunderbird, který je nyní k dispozici ve verzi 5.0 Beta, by měl vyjít krátce po vydání Firefoxu 5.0. Jednám z populárních „klonů“ Thunderbirdu je bezesporu Postbox, za kterým stojí Scott McGregor, jeden z bývalých hlavních vývojářů Thunderbird. A právě Postbox by měl letos v létě vyjít ve verzi 2.5. Ta je s v současné době v neveřejné betaverzi a my tu máme jeden exemplář na vyzkoušení. Na co se tedy mohou uživatelé těšit?

Postbox 2.5 Beta

Novinek se chystá jako vždy hodně. Řadu z nich přitom již vývojáři představili ve svém blogu. První ze zajímavých novinek je vertikální rozestavení částí okna. Jedná se o nové výchozí rozestavení, v rámci kterého jsou seznam zpráv a náhled umístěny vedle sebe. Mezi jednotlivými režimy rozestavení lze samozřejmě přepínat podobně, jako v Thunderbirdu.

Další novinkou Postboxu 2.5 je redesign okna se zprávou. Jak vývojáři uvádí, jedním z cílů Postboxu 2.5 bylo zjednodušit grafické rozhraní. Novinkou je též vylepšený formulář rychlé odpovědi či vizuální úprava informace o počtu zpráv ve složce. Vedle toho si můžete povšimnout úpravy práce s přílohami, podporu IMAPu na Yahoo Mail! či například zrušení stavového řádku. Kompletní přehled novinek a úprav je k dispozici na stránce informací o betaverzích.

Postbox 2.5 bude ve finální verzi k dispozici v průběhu léta a jako vždy „pouze“ pro Windows a Mac OS X. Připomínáme též, že se jedná o placený poštovní klient. Zda za to stojí, záleží na vás. Zkušební verze je k dispozici.