Rubriky: Thunderbird

Vyšel Thunderbird 5 Beta, finální verze brzy

Mozilla včera vydala Thunderbird 5 Beta. Dříve, než zmíníme, co je nového, uvedeme krátkou poznámku k verzi. Až doposud se o nové verzi Thunderbirdu hovořilo jako o verzi 3.3. Vývojáři se rozhodli podobně jako u Firefoxu přejít na krátké vývojové cykly a v rámci toho sjednotili verzování. Finální verze Thunderbirdu 5 by tak měla vyjít přibližně ve stejnou dobu jako finální verze Firefoxu 5 tj. koncem června.

V Thunderbirdu 5 se můžete setkat s několika novinkami:

 • Nový Správce doplňků v panelu, který znáte z Firefoxu 4.
 • Byla přidána možnost přeskupovat otevřené panely se zprávami.
 • Průvodce založením nových poštovních účtů doznal několika vylepšení.
 • Vylepšení doznala práce s přílohami zpráv.
 • K dispozici je nová stránka s technickými informacemi pro snadné řešení problémů.
 • V RSS čtečce jsou nově ve výchozím nastavení zapnuty zásuvné moduly.
 • Byl upraven vzhled (zejména pro Windows Vista/7).
 • Pro Mac OS X je k dispozici kombinovaná verze zahrnující 32/64 bitové varianty.

Výčet novinek tím však nekončí. Na Mozilla.cz jsme z dalších novinek zmiňovali například snadné přesouvání kontaktu mezi složkami či konfigurace funkce Archivace.

Pokud si chcete Thunderbird 5 Beta vyzkoušet, můžete si jej volně stáhnout. Česká verze není pro tuto betaverzi dostupná, finální verze v češtině k dispozici bude.

6 komentářů k článku “Vyšel Thunderbird 5 Beta, finální verze brzy”

 1. panther7 napsal(a)

  No teda, slovenská verze je a česká ne, kam jsme to až klesli :))

 2. Pavel Franc napsal(a)

  Chybička se vloudila v procesu podepisování verzí k vydání (není podepsáno = není vydáno). Jinak je samozřejmě vše přeloženo a otestováno a v nočních verzích bety k dispozici

  http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/thunderbird/nightly/latest-comm-miramar-l10n/thunderbird-5.0b2pre.cs.win32.installer.exe

 3. marecekk86 napsal(a)

  Betu som stiahol a som spokojný, len s tými doplnkami je to zatiaľ bieda … Avšak stále mi tam chýba integrovaný kalendár 🙁

  Snáď raz aj to bude …

 4. Já dvanáctý napsal(a)

  Vypadá pěkně. Jen ta práce s přílohami mi přijde trochu méně praktická. Snažil jsem se najít nastavení, které by umožňovalo standardně zobrazovat všechny přílohy ve zprávě, ale neuspěl jsem. Takhle musím nejprve zbytečně kliknout na panel oznamující počet příloh, aby se mi přílohy zobrazily.

 5. David napsal(a)

  Jo a to bylo v plánu, přeskočit čtvrtou verzi? Nic to ale není, Microsoft Word ze třetí verze přeskočil hned na šestou… OF: A moc se mi zamlouvají ta nová pravidla komentářů. Ta vymyslel kdo?

  David Hrdlička

 6. Michal Stanke napsal(a)

  [5] To je jen dorovnání číslování s Firefoxem.