Rubriky: Firefox

Přepracované možnosti nastavení


Před vydáním přelomové verze Firefoxu 57 s novým rozhraním přijdou ještě menší úpravy. Jednu z nich můžeme čekat ve verzi 55. V nočních verzích Mozilla upravila strukturu Možností/Předvoleb. Seskupeny jsou do pěti sekcí Obecné, Stahování a odkazy, Účet Firefoxu, Soukromí a bezpečnost, Aktualizace.

Nejdůležitější změnou je asi seskupení možností pro soukromí a bezpečnost, které si někteří uživatelé pletli a nedokázali určit, co kde hledat. Pro snazší nastavení přibude ještě vyhledávací pole, zatím je potřeba ho zapnout přes about:config.

Pro Photon se připravuje úplně nová sekce s možnostmi nastavení výkonu Firefoxu. Nabídne možnost optimalizovat Firefox (pravděpodobně podobná funkce jako nouzový režim), ale hlavně možnost určit si maximální počet procesů pro obsah a zapnout nebo vypnout animace uživatelského rozhraní a přednačítání stránek.

Tyto možnosti se budou hodit hlavně na starších nebo slabších počítačích nebo při pomalém připojení. Pro běžné uživatele ale bude bez problémů zůstat u výchozího nastavení a nechat Firefox o počtu procesů rozhodnout automaticky.

Jeden komentář k článku “Přepracované možnosti nastavení”

  1. Lukáš Darkman na Facebooku napsal(a)

    8GB RAM vyřeší hodně problémů, ikdyž primárně to mám kvůli VMwaru 3:-) Víc jsem do toho svýho střepu bohužel nacpat nemohl 😀