Rubriky: Firefox

S uživatelskými studiemi Mozille pomáhá 3 milióny uživatelů

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč mají některé úpravy v grafickém rozhraní Firefoxu právě tu podobu, jakou mají? V řadě případech úpravy vychází ze studií pomocí Test Pilotu. O něm jsme se již několikrát zmiňovali. Jedná se o rozšíření, které uživatelům zpřístupňuje různé studie a to jak v podobě dotazníků, tak v podobě automatického sběru dat.

Výsledky studií jsou vždy volně dostupné a bývají publikovány na blogu Blog of Metrics. V rámci prezentace posledních výsledků v podobě studie o tom, jak uživatelé používají nový panel, padla i zmínka o uživatelské základně rozšíření. Aktuálně jej má nainstalováno přibližně 3 milióny uživatelů a poslední pětidenní studie se účastnilo přes 250 000 uživatelů.

Do Test Pilotu se můžete zapojit i vy! Je to jednoduché. Stačí si nainstalovat rozšíření a zúčastnit se studií, které se průběžně objevují.

3 komentářů k článku “S uživatelskými studiemi Mozille pomáhá 3 milióny uživatelů”

  1. josefec napsal(a)

    Taky jsem testovacím pilotem, ale trochu mě štve, že je Test Pilot věčně zabugovaný, to pak člověk nepilotuje tak nadšeně. Například problém s tím, že Test Pilot zvětšuje ikony, které jsou umístěny na liště navigace, a tak roztahuje navigační prvky, jsem zadával do Bugzilly už před půl rokem a pořád nic. A když Test Pilot nebyl tři čtvrtě roku kompatibilní s betami Firefoxu 4, tak to jsem taky moc nechápal.

  2. Luděk Janča napsal(a)

    Já mám test pilota v Liště doplňků a tudíž nemám problém. Je ale pravda, že jsem ho hodně dlouho z důvodu nekompatibility nepoužíval a znovu nainstaloval až dnes.

  3. josefec napsal(a)

    Zkusil jsem ho dát do Lišty doplňků, ale na tom to nezáleží. Prostě se mi roztáhne Lišta navigace na výšku. Musí tam teda být ještě nějaký jiný doplněk, který tam má ikonu, aby ji to mohlo zvětšit, já tam mám například goo.gl lite.