Rubriky: SeaMonkey

SeaMonkey 2.0.5, brzy vyjde 2.1 Alfa 2 s novinkami

V návaznosti na vydání Firefoxu 3.6.4 a 3.5.10 vyšla jako již tradičně i aktualizace balíku webových aplikací SeaMonkey. SeaMonkey 2.0.5 opravuje několik desítek chyb a jako vždy je dostupný v rámci automatických aktualizací balíku, případně jej můžete volně stáhnout.

Vývoj však pokračuje dále a již brzy bychom se měli dočkat druhé alfaverze připravovaného SeaMonkey 2.1. Novinek je hned celá řada. Prvně se setkáte s novým Správcem doplňků, který je již součástí připravovaného Firefoxu 4.0. V poštovním klientu bude nově možné upravovat lištu vyhledávání a webový prohlížeč v balíku bude podporovat video formátu WebM (VP8). Připomínáme, že SeaMonkey 2.1 bude založeno na stejném základu jako připravovaný Firefox 4.0.

2 komentářů k článku “SeaMonkey 2.0.5, brzy vyjde 2.1 Alfa 2 s novinkami”

 1. Uživatel SeaMonkey 2.1a1 napsal(a)

  Se SeaMonkey dělám už od dob starého Netscapu a od verze 2 to s ní směřuje od deseti k pěti, tedy alespoň z mého pohledu. Marně hledám nějakou aplikaci, která by dokázala převést veškerá nastavení ze SeaMonkey do Google Chrome, protože bych se rád už SM zbavil (mám na mysli hlavně vyplněné formuláře a hesla).
  Od verze 2 je volitelná instalace na pytel, e-mailový klient nelze nenainstalovat a podobně (naštěstí se vnucování odkazů „mailto“ na integrovaného mail klienta dá obejít). Vývojáři sebestředně tvrdí, že SM je právě pro ty uživatele, kteří mají rádi „vše v jednom“. Že má člověk rád třeba jen ten prohlížeč, je vůbec nezajímá. Bohužel to snižuje kvality SeaMonkey jako celku, vnucuje se nám standardní Microsoftí možnost volby typu „jako celek ber, nebo nech být“. S tím, že MultiZilla už není kompatibilní s novou verzí SeaMonkey, přestává být SeaMonkey naprosto použitelná a je z ní uživatelsky nepříjemná věc. Ano, zvýšila se rychlost, zlepšila se podpora standardů, bohužel jdou vývojáři s dobou i co se týče postoje k uživatelům a nastává „tržní prostředí“ (zákazníku, trhni si…). Jsem tedy momentálně v procesu opouštění SeaMonkey (už od počátků 2. řady). Hádám, že tomu dám šance do finální verze 2.1 a pak uvidím.

  Mimochodem: Nevíte někdo, jak SeaMonkey 2.1a1 donutit, aby se mi kurzor nepohyboval po stránce v celém textu a aby tím pádem navigační klávesy (šipky, home, end, PgDn, PgUp) normálně pohybovaly stránkou? Že nechám děkovat :).

 2. Uživatel SeaMonkey 2.1a1 napsal(a)

  Ad. Mimochodem: už jsem na to (metodou pokus/omyl) přišel:
  accessibility.browsewithcaret – nevím proč, měl jsem true. Nastavil jsem false. Kde to nastavit v UI, na to jsem nepřišel. Postuju to sem pro případ, kdyby měl někdo stejný problém :). Jinak už jsem asi 10 minut uživatelem SeaMonkey 2.1a2.