SeaMonkey 2.1 získá z Firefoxu pole pro vyhledávání

Balík webových aplikací SeaMonkey měl až doposud integrované vyhledávání s adresním řádkem. S přicházející verzí 2.1 se na tom nic nezmění, ale jedna novinka související s vyhledáváním přibude. Nově totiž bude možné mít vyhledávání v samostatném poli jako ve Firefoxu. Ve výchozím nastavení bude pole skryto, budete si jej však moci na lištu přidat stejně, jako libovolné jiné tlačítko.

Pole vyhledávání v SeaMonkey 2.1

Zmíněná novinka je patrně poslední větší úpravou, kterou v SeaMonkey realizoval Robert Kaiser. Ten stojí za zrodem projektu SeaMonkey (resp. navázání na balík Mozilla Suite). Před pár dny oslavil projekt 6 let a jak Robert zmínil, postupně se z projektu stáhne a předá jej následovníkům. Sám se před časem stal zaměstnancem Mozilla Corporation a bude pracovat na jiných projektech v rámci Mozilly.

Přečtěte si také

3 odpovědi

 1. Michal Kec (MiK) napsal(a) :

  Teda po přečtení titulku jsem se upřímně vyděsil. 🙂 Naštěstí vývojáři SeaMonkey mají pořád rozum a nechávají uživatelům možnost volby. Pro některé uživatele zvyklé na jiný prohlížeč je možnost odděleného vyhledávacího pole zajímavá – zaznamenal jsem pár postesknutí.

  OTOH stejně jako Google (Chrome) si myslím, že vyhledávání nemá cenu komplikovat rozmýšlením, do kterého pole psát. Kruh se uzavře tím, až Firefox po vzoru SM/Chrome přidá vizuální nabídku vyhledávání do adresního řádku, který tak ostatně funguje odedávna.

 2. Pepawo napsal(a) :

  Michale, předně dík za excelentní překlad. Dále, nikdy jsem neměl SM rád, nikdy ani browser, ani mail nefungoval podle mých představ. Teď jsem (pod Linuxem) zkusil SM 2.0.12, a jsem nadšen. Ohledně jednoduchosti, rychlosti, funkce filtrů atd. Na kombinaci Iron+TB zapomínám, tohle je lepší, i když bohužel pod Lin nefunguje „turbo“.

 3. fellow napsal(a) :

  Doufám, že jeho následovníci budou držet konzervativní linii, aby z našeho oblíbeného prohlížeče nebyl nakonec druhý firefox. Toho bych se opravdu nerad dočkal.