Rubriky: SeaMonkey

SeaMonkey 2.1 získá z Firefoxu pole pro vyhledávání

Balík webových aplikací SeaMonkey měl až doposud integrované vyhledávání s adresním řádkem. S přicházející verzí 2.1 se na tom nic nezmění, ale jedna novinka související s vyhledáváním přibude. Nově totiž bude možné mít vyhledávání v samostatném poli jako ve Firefoxu. Ve výchozím nastavení bude pole skryto, budete si jej však moci na lištu přidat stejně, jako libovolné jiné tlačítko.

Pole vyhledávání v SeaMonkey 2.1

Zmíněná novinka je patrně poslední větší úpravou, kterou v SeaMonkey realizoval Robert Kaiser. Ten stojí za zrodem projektu SeaMonkey (resp. navázání na balík Mozilla Suite). Před pár dny oslavil projekt 6 let a jak Robert zmínil, postupně se z projektu stáhne a předá jej následovníkům. Sám se před časem stal zaměstnancem Mozilla Corporation a bude pracovat na jiných projektech v rámci Mozilly.

3 komentářů k článku “SeaMonkey 2.1 získá z Firefoxu pole pro vyhledávání”

 1. Michal Kec (MiK) napsal(a)

  Teda po přečtení titulku jsem se upřímně vyděsil. 🙂 Naštěstí vývojáři SeaMonkey mají pořád rozum a nechávají uživatelům možnost volby. Pro některé uživatele zvyklé na jiný prohlížeč je možnost odděleného vyhledávacího pole zajímavá – zaznamenal jsem pár postesknutí.

  OTOH stejně jako Google (Chrome) si myslím, že vyhledávání nemá cenu komplikovat rozmýšlením, do kterého pole psát. Kruh se uzavře tím, až Firefox po vzoru SM/Chrome přidá vizuální nabídku vyhledávání do adresního řádku, který tak ostatně funguje odedávna.

 2. Pepawo napsal(a)

  Michale, předně dík za excelentní překlad. Dále, nikdy jsem neměl SM rád, nikdy ani browser, ani mail nefungoval podle mých představ. Teď jsem (pod Linuxem) zkusil SM 2.0.12, a jsem nadšen. Ohledně jednoduchosti, rychlosti, funkce filtrů atd. Na kombinaci Iron+TB zapomínám, tohle je lepší, i když bohužel pod Lin nefunguje „turbo“.

 3. fellow napsal(a)

  Doufám, že jeho následovníci budou držet konzervativní linii, aby z našeho oblíbeného prohlížeče nebyl nakonec druhý firefox. Toho bych se opravdu nerad dočkal.