Jak zrychlit start Firefoxu 4 snadno a rychle

Používáte Firefox 4 a chtěli byste rychlit jeho start? Existuje jeden jednoduchý způsob, jak toho docílit a nevyžaduje přitom žádnou speciální konfiguraci. Taras Glek z Mozilly na konci vývoje Firefoxu 4 pracoval na úpravě, která pomáhá zrychlit start Firefoxu ve Windows až o polovinu.

Vzhledem k tomu, že zmíněnou úpravu nestihl dokončit (či spíš odladit), ve Firefoxu 4 se neobjeví. Taras Glek však na ní dále pracuje a aktuální podobu dal k dispozici jako rozšíření. To po instalaci umístí na plochu speciálního zástupce, kterým, když spustíte Firefox, se provede spuštění podstatně rychleji.

Ačkoliv to nikde neuvedl, bude se patrně snažit dokončit tuto úpravu pro Firefox 5. Rozšíření je sice k dispozici pouze pro Windows, přesto se však podobná úprava chystá i pro Linux. Prozatím se občas vyskytují problémy u některých uživatelů Windows XP a 64 bitových systémů.

Přestože se tato úprava, která zrychluje start Firefoxu, do verze 4 nedostala, existuje celá řada úprav, které se do Firefoxu 4 dostaly. Zmiňme například rychlejší start Firefoxu s nainstalovanými rozšířeními, snížení počtu načítaných souborů při startu a další úpravy.

V brzké době se také na serveru Doplňky Mozilly objeví informace o tom, jak konkrétní doplněk zpomaluje start Firefoxu. Časem se počítá se zahrnutím této informace i do Správce doplňků Firefoxu.

Jeden komentář k článku “Jak zrychlit start Firefoxu 4 snadno a rychle”

  1. Michal Stanke napsal(a)

    Ty problémy mohu bohužel potvrdit (Win7 HP 64bit).
    Aero je trochu matné a GUI má pomalejší odezvu, trochu se to celé seká.