Rubriky: SeaMonkey

SeaMonkey 2 by mohl podporovat rozšíření Lightning

Balík webových aplikací SeaMonkey pomalu směřuje k vydání verze 2 a řada uživatelů se při té příležitosti ptá, zda tato verze bude podporovat rozšíření Lightning, které do Thunderbirdu přidává podporu pro organizaci času a úkolů. Robert Kaiser z projektu ve svém blogu vysvětluje, jaký je aktuální stav.

Aktuálně rozšíření Lightning SeaMonkey oficiálně nepodporuje a po drobných úpravách v instalačním skriptu jde nainstalovat. Ne vše ale funguje bez problémů, takže například nefungují pozvánky na události či nejsou dostupné předvolby rozšíření. Na odstranění problémů se však aktuálně pracuje a jak Robert doufá, mohl by být Lightning v čase vydání SeaMonkey 2 v tomto balíku použitelný.

2 komentářů k článku “SeaMonkey 2 by mohl podporovat rozšíření Lightning”

  1. Lightning napsal(a)

    S lightningem je to těžké, jeho vývoj se údajně dostal do takové kritické fáze, že by se mohl i zastavit. Já osobně jsem o tomto rozšíření moc nového neslyšel. Ale zajímalo by mne, zda do nového TB 3 bude dodán už Lightning 1.0, nebo zda se tam bude instalovat stále 0.9, u které si momentálně ani nejsem jist, zda půjde nainstalovat.

  2. Pavel Cvrček napsal(a)

    [1] O tom, že by se měl vývoj Lightningu ukončit, nikde nepadlo ani slovo. Ukončuje se vývoj Mozilla Sunbirdu. Jinak pro TB 3 by měla být dostupná nová verze rozšíření. Pravděpodobně bude označena jako 1.0.