Vyšel Thunderbird 3 Beta 4 s novým vyhledáváním

Mozilla Messaging dnes uvolnila Thunderbird 3 Beta 4. Jedná se o poslední betaverzi připravované nové verze Thunderbirdu, která přináší nové fulltextové vyhledávání, chytré složky či nový zjednodušený dialog na konfiguraci poštovních účtů. Thunderbird 3 Beta 4 je k dispozici ke stažení a to včetně české verze. Příští dostupnou verzí by měla být již RC1, jejíž datum vydání prozatím nebylo stanoveno. S vydáním finální verze Thunderbirdu 3 se počítá v listopadu.

Přečtěte si také

21 odpovědí

 1. stepand76 napsal(a) :

  Fixnete tohle? V Beta 4 to stále je…
  https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=505977

 2. Pavel Cvrček napsal(a) :

  [1] Do finální verze určitě. Mimochodem, obdobný problém má aktuálně i anglická verze.

 3. Pavel Franc napsal(a) :

  Budu se tím, a dalšími hlášenými bugy před RC, určitě zabývat.

 4. stepand76 napsal(a) :

  Díky. V Beta 4 mi nefunguje odesílání pošty – objeví se hláška:

  Poslání zprávy selhalo.
  Při odesílání zprávy nastala chyba: Nepodařilo se získat heslo pro smtp.nas-smtp-server.cz. Zpráva nebyla odeslána.

  Nezáleží to na SMTP serveru, nefunguje to s žádným.

 5. Luděk Janča napsal(a) :

  stepan76: https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=516784

 6. stepand76 napsal(a) :

  Díky. No tak to mají kluci z Mozilly už druhou věc k opravě. Jdu si stáhnout anglickou verzi…

 7. nazev? napsal(a) :

  Omlouvám se za OT, ale kam se píše jméno komentujícího? Do položky Název?
  A prosím, hoďte do rootu favicon.ico, at se ikonka ukazuje i ve ctecce RSS, ted tam zadnou nemam (Brief pro FF)

 8. Pavel Cvrček napsal(a) :

  [7] Ta položka „Název“ je chyba v překladu WordPressu, který neděláme my. Upravím to v naší šabloně natvrdo. Co se týká favicon.ico, není problém ji do „rootu“ webu přidat. Jinak podobné připomínky je lepší psát na info@mozilla.cz. Každopádně díky za ně.

 9. Charla napsal(a) :

  Zkusil jsem upgrade z TB 2 na TB 3B4. Po prvním spuštění se začalo tvrdě indexovat vše co se jen mohlo. Tuto operaci jsem nechal proběhnout a poté jsem si otevřel složku RSS kanálů a klikl na RSS a obdržel jsem zprávu „Tento kanál novinek je ve starém formátu, který neobsahuje souhrn novinek a proto nemůže být zobrazen.“ Neměl by TB tedy automaticky formát změnit? Nebo mají uživatelé čekat že po přechodu některé věci přestanou fungovat, nebo je to jen chyba?
  a ještě jsem obdržel také chybu když jsem ve složce s hromadou pošty označil vše a klikl na archivovat…. ve stavovém řádku se napsalo že se přesouvá zpráva č. X z Y a po chvíli po zhruba čtvrtině přesunutých mailů mi byla nahlášena chyba, že operaci nelze provést že se složkou pracuje již jiná operace.
  Btw půjde po čase označit archiv jako takový a vyexportovat v nějakém formátu jako celek, třeba jako soubor „pošta za rok 2001.cokoliv“ co by kdykoliv slo otevřít jako složka v TB a prohlížet požadované zprávy? nebo se o tom neuvažuje?

 10. Pavel Cvrček napsal(a) :

  [9] K tomu exportu. Někde jsem zahlédl, že by mělo být ve finální verzi TB 3 možné přetáhnout poštu někam na disk, což se může hodit u konkrétních zpráv a teoreticky by tak šel přetáhnout celý obsah složky Thunderbirdu do adresáře na disku.

  Na export konkrétní složky s poštou bude lepší spíš ImportExportTools (http://nic-nac-project.de/~kaosmos/mboximport-en.html).

 11. Jaro napsal(a) :

  Rozdiel medzi TB3b2 a neskorsimi, ktory mi vadi, ze v zobrazovani mailov chyba „Hide details“.

  TB3b2 tak zobrazil len 3 riadky hlavicky: groupoval To a Cc pokial tam boli do jedneho riadku. Dalsimi boli Subject a From.

  TB3b3 a b4 tuto moznost nemaju.
  Je tato vlastnost odstranena do dalsich verzii?

  Vdaka

 12. Pavel Cvrček napsal(a) :

  [11] Ano, byla odstraněna. Lze ji však přidat zpět pomocí rozšíření:
  https://addons.mozilla.org/cs/thunderbird/addon/13564
  http://forums.mozillazine.org/viewtopic.php?f=29&t=1405155

 13. GeBu napsal(a) :

  Kde je databáze pro vyhledávání uložena? Mě se nechtěně stáhly offline složky IMAPu a tak jsem je mazal (ale třeba msf souboru jsem nemazal) a zdá se mi, že to indexuje odznova :(.

 14. Pavel Cvrček napsal(a) :

  [13] Jedná se o soubor global-messages-db.sqlite v uživatelském profilu.

 15. Jirka napsal(a) :

  nevím, jestli to můžu psát zrovna sem, ale doufám, že mě nevyženete. Mám problém, že v TB3 od beta 1 do beta 4 se nemůžu přihlásit k poštovnímu serveru. Vyskočí mi hláška Error getting mail password. Všechno mám nastaveno naprosto korektně a v TB mi to funguje. Vám to nedělá? Nevíte někdo, co s tím? Děkuju.

 16. Charla napsal(a) :

  [15] co jsem slyšel, tak tímto problémem trpí jen česká verze, anglická nikoliv, prý je tam problém s nějakým stringem v locale, ale nemůžu to říci jistě, ale přítel který měl stejný problém po přechodu na anglickou verzi se této chyby zbavil ^^

 17. Pavel Cvrček napsal(a) :

  [16] Jirka má problém od Bety 1. Problém, o kterém hovoříš, se týká odesílání pošty (nikoliv přijímání) a navíc se vyskytuje pouze v Beta 4, kdežto Jirka má problém i s dřívějšími betaverzemi. Jeho problém tudíž s tímto problémem nesouvisí.

 18. Václav Novotný napsal(a) :

  Ahoj!
  Pořád tady vidím jen stížnosti, že přes Thunderbird 3.04 nejde odesílat maily, ale žádné řešení.
  Víte někdo jak to řešit, když neumí získat heslo a vy ho nemáte kam napsat?

  Nov

 19. Pavel Cvrček napsal(a) :

  [18] Existují dvě možnosti. První je použití anglické verze Thunderbirdu 3 Beta 4, druhou pak použití aktuální vývojové verze Thunderbirdu 3, kde je uvedený problém odstraněn. Tuto verzi lze stáhnout z adresy: http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/thunderbird/nightly/latest-comm-1.9.1-l10n/

 20. Václav Novotný napsal(a) :

  Pavle Cvrčku díky!
  Užy to funguje!!!!!

 21. Vladimír Tymáň napsal(a) :

  Prosba,
  moc se přimlouvám až příště dojde díky lokalizaci k fatální chybě funkčnosti mail. klienta, která většině uživatelů neumožní TB používat (odesílat poštu) aby se okamžitě oprava distribuovala dál a „nedoufalo se“, že to lidi vydrží viz. konec vlákna:
  https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=516784
  Prosím uvědomte si, že i když jde o betu např. kdo používá Fedoru má problém. Balík TB ve Fedoře byl buildován 22.9., přitom 17.9. to bylo opraveno a bylo vidět, že ti co používají SMTP AUTH budou mít smůlu.
  Stačilo to hned poslat dál a pravděpodobně by ve Fedoře byla oprava zahrnuta.
  Děláte sami sobě tímto medvědí službu navíc úplně zbytečně a je to škoda. BFU uživateli Fedory TB prostě víc než měsíc nebude fungovat a co si tak asi řekne? Opravy, ktereé mají fatální vliv na funkčnost, prosím posílejte dál co nejdříve.

  Díky předem

  VT