Rubriky: Thunderbird

Vyšel Thunderbird 3 Beta 4 s novým vyhledáváním

Mozilla Messaging dnes uvolnila Thunderbird 3 Beta 4. Jedná se o poslední betaverzi připravované nové verze Thunderbirdu, která přináší nové fulltextové vyhledávání, chytré složky či nový zjednodušený dialog na konfiguraci poštovních účtů. Thunderbird 3 Beta 4 je k dispozici ke stažení a to včetně české verze. Příští dostupnou verzí by měla být již RC1, jejíž datum vydání prozatím nebylo stanoveno. S vydáním finální verze Thunderbirdu 3 se počítá v listopadu.

21 komentářů k článku “Vyšel Thunderbird 3 Beta 4 s novým vyhledáváním”

 1. stepand76 napsal(a)

  Fixnete tohle? V Beta 4 to stále je…
  https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=505977

 2. Pavel Cvrček napsal(a)

  [1] Do finální verze určitě. Mimochodem, obdobný problém má aktuálně i anglická verze.

 3. Pavel Franc napsal(a)

  Budu se tím, a dalšími hlášenými bugy před RC, určitě zabývat.

 4. stepand76 napsal(a)

  Díky. V Beta 4 mi nefunguje odesílání pošty – objeví se hláška:

  Poslání zprávy selhalo.
  Při odesílání zprávy nastala chyba: Nepodařilo se získat heslo pro smtp.nas-smtp-server.cz. Zpráva nebyla odeslána.

  Nezáleží to na SMTP serveru, nefunguje to s žádným.

 5. Luděk Janča napsal(a)

  stepan76: https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=516784

 6. stepand76 napsal(a)

  Díky. No tak to mají kluci z Mozilly už druhou věc k opravě. Jdu si stáhnout anglickou verzi…

 7. nazev? napsal(a)

  Omlouvám se za OT, ale kam se píše jméno komentujícího? Do položky Název?
  A prosím, hoďte do rootu favicon.ico, at se ikonka ukazuje i ve ctecce RSS, ted tam zadnou nemam (Brief pro FF)

 8. Pavel Cvrček napsal(a)

  [7] Ta položka „Název“ je chyba v překladu WordPressu, který neděláme my. Upravím to v naší šabloně natvrdo. Co se týká favicon.ico, není problém ji do „rootu“ webu přidat. Jinak podobné připomínky je lepší psát na info@mozilla.cz. Každopádně díky za ně.

 9. Charla napsal(a)

  Zkusil jsem upgrade z TB 2 na TB 3B4. Po prvním spuštění se začalo tvrdě indexovat vše co se jen mohlo. Tuto operaci jsem nechal proběhnout a poté jsem si otevřel složku RSS kanálů a klikl na RSS a obdržel jsem zprávu „Tento kanál novinek je ve starém formátu, který neobsahuje souhrn novinek a proto nemůže být zobrazen.“ Neměl by TB tedy automaticky formát změnit? Nebo mají uživatelé čekat že po přechodu některé věci přestanou fungovat, nebo je to jen chyba?
  a ještě jsem obdržel také chybu když jsem ve složce s hromadou pošty označil vše a klikl na archivovat…. ve stavovém řádku se napsalo že se přesouvá zpráva č. X z Y a po chvíli po zhruba čtvrtině přesunutých mailů mi byla nahlášena chyba, že operaci nelze provést že se složkou pracuje již jiná operace.
  Btw půjde po čase označit archiv jako takový a vyexportovat v nějakém formátu jako celek, třeba jako soubor „pošta za rok 2001.cokoliv“ co by kdykoliv slo otevřít jako složka v TB a prohlížet požadované zprávy? nebo se o tom neuvažuje?

 10. Pavel Cvrček napsal(a)

  [9] K tomu exportu. Někde jsem zahlédl, že by mělo být ve finální verzi TB 3 možné přetáhnout poštu někam na disk, což se může hodit u konkrétních zpráv a teoreticky by tak šel přetáhnout celý obsah složky Thunderbirdu do adresáře na disku.

  Na export konkrétní složky s poštou bude lepší spíš ImportExportTools (http://nic-nac-project.de/~kaosmos/mboximport-en.html).

 11. Jaro napsal(a)

  Rozdiel medzi TB3b2 a neskorsimi, ktory mi vadi, ze v zobrazovani mailov chyba „Hide details“.

  TB3b2 tak zobrazil len 3 riadky hlavicky: groupoval To a Cc pokial tam boli do jedneho riadku. Dalsimi boli Subject a From.

  TB3b3 a b4 tuto moznost nemaju.
  Je tato vlastnost odstranena do dalsich verzii?

  Vdaka

 12. Pavel Cvrček napsal(a)

  [11] Ano, byla odstraněna. Lze ji však přidat zpět pomocí rozšíření:
  https://addons.mozilla.org/cs/thunderbird/addon/13564
  http://forums.mozillazine.org/viewtopic.php?f=29&t=1405155

 13. GeBu napsal(a)

  Kde je databáze pro vyhledávání uložena? Mě se nechtěně stáhly offline složky IMAPu a tak jsem je mazal (ale třeba msf souboru jsem nemazal) a zdá se mi, že to indexuje odznova :(.

 14. Pavel Cvrček napsal(a)

  [13] Jedná se o soubor global-messages-db.sqlite v uživatelském profilu.

 15. Jirka napsal(a)

  nevím, jestli to můžu psát zrovna sem, ale doufám, že mě nevyženete. Mám problém, že v TB3 od beta 1 do beta 4 se nemůžu přihlásit k poštovnímu serveru. Vyskočí mi hláška Error getting mail password. Všechno mám nastaveno naprosto korektně a v TB mi to funguje. Vám to nedělá? Nevíte někdo, co s tím? Děkuju.

 16. Charla napsal(a)

  [15] co jsem slyšel, tak tímto problémem trpí jen česká verze, anglická nikoliv, prý je tam problém s nějakým stringem v locale, ale nemůžu to říci jistě, ale přítel který měl stejný problém po přechodu na anglickou verzi se této chyby zbavil ^^

 17. Pavel Cvrček napsal(a)

  [16] Jirka má problém od Bety 1. Problém, o kterém hovoříš, se týká odesílání pošty (nikoliv přijímání) a navíc se vyskytuje pouze v Beta 4, kdežto Jirka má problém i s dřívějšími betaverzemi. Jeho problém tudíž s tímto problémem nesouvisí.

 18. Václav Novotný napsal(a)

  Ahoj!
  Pořád tady vidím jen stížnosti, že přes Thunderbird 3.04 nejde odesílat maily, ale žádné řešení.
  Víte někdo jak to řešit, když neumí získat heslo a vy ho nemáte kam napsat?

  Nov

 19. Pavel Cvrček napsal(a)

  [18] Existují dvě možnosti. První je použití anglické verze Thunderbirdu 3 Beta 4, druhou pak použití aktuální vývojové verze Thunderbirdu 3, kde je uvedený problém odstraněn. Tuto verzi lze stáhnout z adresy: http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/thunderbird/nightly/latest-comm-1.9.1-l10n/

 20. Václav Novotný napsal(a)

  Pavle Cvrčku díky!
  Užy to funguje!!!!!

 21. Vladimír Tymáň napsal(a)

  Prosba,
  moc se přimlouvám až příště dojde díky lokalizaci k fatální chybě funkčnosti mail. klienta, která většině uživatelů neumožní TB používat (odesílat poštu) aby se okamžitě oprava distribuovala dál a „nedoufalo se“, že to lidi vydrží viz. konec vlákna:
  https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=516784
  Prosím uvědomte si, že i když jde o betu např. kdo používá Fedoru má problém. Balík TB ve Fedoře byl buildován 22.9., přitom 17.9. to bylo opraveno a bylo vidět, že ti co používají SMTP AUTH budou mít smůlu.
  Stačilo to hned poslat dál a pravděpodobně by ve Fedoře byla oprava zahrnuta.
  Děláte sami sobě tímto medvědí službu navíc úplně zbytečně a je to škoda. BFU uživateli Fedory TB prostě víc než měsíc nebude fungovat a co si tak asi řekne? Opravy, ktereé mají fatální vliv na funkčnost, prosím posílejte dál co nejdříve.

  Díky předem

  VT