Rubriky: Firefox

Skrze Firefox Input lze nově poslat nápad na vylepšení

Pokud používáte betaverzi Firefoxu 4.0, pravděpodobně jste se již setkali s tlačítkem Zpětná vazba, které je umístěné na hlavní liště aplikace. Když na něj klepnete, můžete poslat svůj názor na vývojovou verzi Firefoxu. Nyní lze navíc touto formou zaslat i návrh na novou funkčnost či vylepšení. Dosud jste tak mohli činit například přímo v Bugzille.

Aplikace Firefox Input, která stojí na pozadí této funkčnosti, se v průběhu vývoje Firefoxu 4.0 osvědčila. Uživatelé skrze ní zaslali několik set tisíc reakcí, které posloužily pro další vývoj Firefoxu a k ladění chyb. Jak jsme již několikrát zmiňovali, lze skrze tuto aplikaci posílat reakce i v češtině, čímž padá další bariéra v možnosti se vyjádřit.

Z dosavadních reakcí lze vypozorovat některé chyby, kterých se uživatelé, kteří posílají reakce, často dopouštějí. Tak například nemalé množství hlášení chyb nesouvisí se samotným Firefoxem, ale s doplňky, které si do něj uživatelé nainstalují. Často se též jedná o problémy, které mají uživatelé se svým PC obecně a ve Firefoxu se pouze projevují. Mnoho reakcí je též nekonkrétních. Jinak řečeno, není z nich patrné, co jimi chtěl autor říci. Pokud se těchto chyb vyvarujete, bude mít vaše reakce jednoznačně smysl.

3 komentářů k článku “Skrze Firefox Input lze nově poslat nápad na vylepšení”

 1. Edds napsal(a)

  Toto je dobry napad, len dufam ze tie navrhy bude aj niekto citat 🙂

 2. David napsal(a)

  Díval jsem se na názory českých uživatelů, a některým ještě nedošlo, že z české verze můžou být ty názory psané česky. Nějaký uživatel si stěžoval, že mu nejde Silverlight… A ty nápady na vylepšení jsou všechny anglické, podle mě ti, co píšou anglicky, tak ti píšou i ty nápady anglicky.

 3. David napsal(a)

  [2] Měl bych nápad, jak donutit uživatele, aby psali česky – přidat tam větu: Pište prosím jazykem, ve kterém je vaše lokalizace Firefoxu.
  [1] Ten kdo umí anglicky.
  Jinak všiml jsem si, že anglicky píšou uživatelé Visty a XP.