Rubriky: Firefox

Novinky ve vývoji Firefoxu 4.0

Je to již nějaký čas, kdy jsme naposledy psali o novinkách ve vývoji Firefoxu 4.0. Delší prodleva ovšem neznamená, že by se nic nedělo, ba naopak. Konec roku nás jen trochu vytížil 🙂 Pojďme se tedy podívat na některé novinky, které jste mohli zaregistrovat v nedávno vydané 8. betaverzi.

V ní jste si mohli všimnout, že došlo k přesunutí tlačítka Domů. To je nově umístěno na pravé straně hlavní lišty. Je to vlastně takové „dočasné“ řešení, protože v budoucích verzích Firefoxu se funkce tlačítka přesune do samostatného panelu. O důvodech přesunu se rozepsal Alex Faaborg. Pokud vám umístění tlačítka nevyhovuje, můžete si jej samozřejmě upravit.

Umístění tlačítka Domů ve Firefoxu 4.0

Ve Firefoxu 4.0 došlo k odstranění stavového řádku (lze vrátit zpět). Nově se na jeho místě nachází lišta doplňků, která je upravitelná stejně, jako libovolná jiná lišta aplikace. Na této liště nově nalezete tlačítko na její rychlé zavření.

Tlačítko Zavřít na liště doplňků

Již při oznamování vydání Firefoxu 4.0 Beta 8 jsme zmiňovali snadnější propojování zařízení v rámci Firefox Sync. V dialogu Možnosti si tak můžete povšimnout nové podoby konfigurace Firefox Sync.

Dialog pro přidání nového zařízení

Poslední novinka, o které bych se chtěl zmínit, je výraznější úprava pozadí práce se záložkami a historii prohlížeče. Navenek si žádné funkční změny nevšimnete, ale celá práce se záložkami a historií by nyní měla být rychlejší.

2 komentářů k článku “Novinky ve vývoji Firefoxu 4.0”

  1. Tomáš napsal(a)

    Mohl bych se zeptat? Nemáte taky někdo problém se synchronizací záložek Firefoxu (aktuální beta a stabilní verze) pomocí Firefox Sync? Záložky se sice synchronizují, ale docházívá k tomu, že po synchronizaci dojde k rozházení jednotlivých záložek, které jinak mám uspořádány (jak do složek, tak i pořadím dle důležitosti). Díky, přeji pěkné Vánoce

  2. Pavel Cvrček napsal(a)

    Nebude se jednat o tento problém?
    http://philikon.wordpress.com/2010/12/28/bookmark-sync-issues/