Snadná synchronizace a sdílení doplňků nově i pro Thunderbird a SeaMonkey

Je to už více než půl roku, kdy poprvé vyšlo rozšíření Add-on Collector. Tento užitečný doplněk umožňuje snadno odebírat či sdílet sbírky doplňků, které jsou dostupné v rámci serveru Mozilla Add-ons. Máte tak možnost odebírat doplňky z pravidelně aktualizovaných tématických sbírek či si založit vlastní. Zajímavou funkcí je automatické publikování doplňků do vlastní sbírky, která se aktualizuje na základě doplňků, které máte nainstalovány. Takto aktualizovanou sbírku můžete nasdílet ostatním či ji později použít pro snadné nainstalování oblíbených rozšíření v nové instalaci aplikace.

Add-on Collector je užitečné rozšíření, ale dosud bylo dostupné pouze pro Firefox. To se však s novou verzí mění, protože je nově dostupná i pro Thunderbird a SeaMonkey. Ve formě prototypu je též dostupná verze pro mobilní verzi Firefoxu. Add-on Collector je tak zajímavým doplněním Mozilla Weave Sync, které slouží k synchronizaci dat uživatele, jako jsou záložky, historie či hesla.

5 komentářů k článku “Snadná synchronizace a sdílení doplňků nově i pro Thunderbird a SeaMonkey”

 1. GeBu napsal(a)

  Už jsem se těšil, že v TB budu moct nějak jednoduše zasynchronizovat kontakty :(.

 2. Pavel Cvrček napsal(a)

  [1] Synchronizaci kontaktů můžeš dělat např. přes Google Contacts.
  https://addons.mozilla.org/cs/thunderbird/addon/7307
  https://addons.mozilla.org/cs/thunderbird/addon/6095
  https://addons.mozilla.org/cs/thunderbird/addon/8451

 3. GeBuCz napsal(a)

  Díky moc. O těch řešeních jsem už slyšel a něco i zkoušel, ale není to úplně univerzální. Já bych to tak dělat mohl.

 4. v6ak napsal(a)

  [1] Univerzálního? Přes který protokol? Ze standardních vím o SyncML a ActiveSync, pro SyncML tu je minimálně https://addons.mozilla.org/cs/thunderbird/addon/8616 .

 5. GeBu napsal(a)

  Díky, to jsem neznal.