Rubriky: Doplňky Firefox

Test Pilot se dnes rozšíří o tři nové experimenty


V rámci programu Test Pilot si do svého Firefoxu můžete ve formě doplňků doinstalovat a vyzkoušet experimentální funkce, které v případě dobrého ohlasu Mozilla možná začlení přímo do prohlížeče. První tři takové doplňky program Test Pilot nabídl letos v květnu a čtvrtý následoval v srpnu. Dnes se Test Pilot rozšíří o další tři experimenty – Page Shot, Min Vid a Tracking Protection.

Page Shot je nástroj tvorbu snímků obrazovky s možností výběru konkrétní oblasti na stránce. Snímky se automaticky nahrají na server Mozilly na adrese pageshot.net, který nabídne snadné sdílení na různých sociálních sítích nebo e-mailem. Kromě toho bude možné nastavit automatické smazání obrázků ze serveru po uplynutí určité doby, nebo můžete obrázky kdykoliv smazat ručně.

pageshot-1

pageshot-2

Min Vid nabídne sledování videí ze serverů YouTube nebo Vimeo současné s prohlížením jiných webových stránek. Klepnutím na ikonu u videa se toto otevře v malém okně, které zůstane vždy v popředí. Můžete si tak prohlížet jakýkoliv jiný web nebo vyřizovat e-maily a zároveň sledovat nebo poslouchat vybrané video.

minvid

Poslední experiment se týká Ochrany proti sledování. Ta je ve Firefoxu od verze 42, ale funguje jenom v režimu anonymního prohlížení. V rámci experimentu ji bude možné zapnout i v běžných oknech. Nainstalovaný doplněk přidá do adresního řádku ikonu s možností ochranu zapnout nebo vypnout a samozřejmě Mozille nahlásit, které stránky se zapnutou ochranou proti sledování fungují a které ne.

tracking-protection-1

Jakmile budou nově experimenty v programu Firefox Test Pilot dostupné, můžete si je nainstalovat z adresy testpilot.firefox.com.

(Zdroj: soeren-hentzschel.at)

Jeden komentář k článku “Test Pilot se dnes rozšíří o tři nové experimenty”

  1. Richard napsal(a)

    Min Vid vypadá zajímavě, na tuhle funkci jsem zvyklý z Opery.