Rubriky: Doplňky

Vyšla poslední verze Mozilla Sunbirdu

Projekt Mozilla Calendar po dlouhých odkladech uvolnil Mozilla Sunbird 1.0 Beta 1. Po roce a půl se jedná o další milník, který je však zároveň posledním. Jak již bylo dříve uvedeno, vývoj Mozilla Sunbirdu z důvodu omezených vývojářských kapacit končí. Nadále bude vyvíjeno pouze kalendářové rozšíření Lightning, které je dostupné pro Thunderbird a balík SeaMonkey.

Poslední verze Sunbirdu přináší zejména možnost definovat více upozornění k události, vylepšenou podporu protokolu CalDAV a celkově lepší stabilitu programu. Bližší informace jsou dostupné v poznámkách k vydání a verzi si lze volně stáhnout.

2 komentářů k článku “Vyšla poslední verze Mozilla Sunbirdu”

  1. marecekk86 napsal(a)

    Podľa mňa úplne zbytočný program … Každý kto používa TB, tak si radšej nainštaluje rozšírenie Lightning …

  2. Charla napsal(a)

    [1] Problém je v tom, že jsou lidé, co nechtějí používat TB, protože mají třeba Utlouk, nebo jsou spokojeni s webovým rozhraním a jediné co chtějí je kalendář. Jen kvůli kalendáři pak mít celého TB, který se obávám, bude při každém spuštění prudit s výzvou, aby uživatel založil poštovní účet, bylo dost nepraktické, proto tu byl SB. Nicméně buďme rádi, že z důvodu malé vývojářské kapacity projekt nestojí úplně. Taky bychom mohli o Lightning přijít, což by byla věčná škoda. U mě osobně by to vyvolalo otázku, zda má ještě TB cenu. I když se stal dost srdeční záležitostí, absence kalendáře by jeho „cenu“ snížila na polovinu.

    Co se lightningu týče, bylo by fajn, kdyby z úkolníčku, který je jeho součástí šlo dělat post-it papírky na plochu. TB mám většinou minimalizovaný, ale je občas dobré něco rychle poznamenat a pak to mít pokud možno neustále na očích.