Thunderbird 3.3 a experimentální podpora konverzací

Na webu Mozilla Labs se objevilo nové experimentální rozšíření Thunderbird Conversations. Jak již název napovídá, přidává do Thunderbirdu podporu pro zobrazení zpráv v konverzacích, které můžete znát např. z GMailu. Rozšíření vychází z rozšíření GMail Conversation View, které již patrně není na serveru Mozilla Add-ons dostupné. Na rozdíl od svého předchůdce je rozšíření Thunderbird Conversations určeno pro vývojovou verzi Thunderbirdu 3.3 a integruje se s experimentálními kontakty, které pochází taktéž od Mozilla Labs.

Thunderbird Conversations

Rozšíření si lze stáhnout na Mozilla Add-ons a ke své funkčnosti vyžaduje zapnuté fulltextové vyhledávání (Gloda), které je však v Thunderbirdu zapnuté ve výchozí konfiguraci. Jak jsem již uváděl, rozšíření je experimentální. Do budoucna se očekává pravidelné vydávání nových verzí. Pokud se rozšíření uchytí, bude začleněno přímo do Thunderbirdu.

Přečtěte si také

2 odpovědi

  1. Charla napsal(a) :

    A kdy už soudruzi z Mozilly integrují kalendář?
    Zde se tvrdí, pokud se rozšíření ujme bude integrováno. Lightning se imho ujal už dávno – integrace byla slibována a pořád nic. To si na to v Mozille netroufnou a raději dělají nové věci, než vylepšují stávající aby byly ještě lepší? Nemluvě o tom, že by bylo vhodné dříve než se budou přidávat funkce nové, dodělat ty stávající. Například notifikace RSS, chybějící progress bary apod.

  2. Hrach napsal(a) :

    Charla: vůbec s tebou nesouhlasím, kalendář jako takový nemá s emailováním moc spolčného. Samozřejmě to do této oblasti patří a proto je to dostupné jako doplněk. Instalace tě stojí asi o 30 víc času, než kdyby to bylo integrované. Naopak vývoj takových to doplňků velmi podporuji, konečně se začíná dělat z Thunderbirdu pořádný klient (Contants, New messsage composer).