Rubriky: Thunderbird

Thunderbird 3.3 a experimentální podpora konverzací

Na webu Mozilla Labs se objevilo nové experimentální rozšíření Thunderbird Conversations. Jak již název napovídá, přidává do Thunderbirdu podporu pro zobrazení zpráv v konverzacích, které můžete znát např. z GMailu. Rozšíření vychází z rozšíření GMail Conversation View, které již patrně není na serveru Mozilla Add-ons dostupné. Na rozdíl od svého předchůdce je rozšíření Thunderbird Conversations určeno pro vývojovou verzi Thunderbirdu 3.3 a integruje se s experimentálními kontakty, které pochází taktéž od Mozilla Labs.

Thunderbird Conversations

Rozšíření si lze stáhnout na Mozilla Add-ons a ke své funkčnosti vyžaduje zapnuté fulltextové vyhledávání (Gloda), které je však v Thunderbirdu zapnuté ve výchozí konfiguraci. Jak jsem již uváděl, rozšíření je experimentální. Do budoucna se očekává pravidelné vydávání nových verzí. Pokud se rozšíření uchytí, bude začleněno přímo do Thunderbirdu.

2 komentářů k článku “Thunderbird 3.3 a experimentální podpora konverzací”

  1. Charla napsal(a)

    A kdy už soudruzi z Mozilly integrují kalendář?
    Zde se tvrdí, pokud se rozšíření ujme bude integrováno. Lightning se imho ujal už dávno – integrace byla slibována a pořád nic. To si na to v Mozille netroufnou a raději dělají nové věci, než vylepšují stávající aby byly ještě lepší? Nemluvě o tom, že by bylo vhodné dříve než se budou přidávat funkce nové, dodělat ty stávající. Například notifikace RSS, chybějící progress bary apod.

  2. Hrach napsal(a)

    Charla: vůbec s tebou nesouhlasím, kalendář jako takový nemá s emailováním moc spolčného. Samozřejmě to do této oblasti patří a proto je to dostupné jako doplněk. Instalace tě stojí asi o 30 víc času, než kdyby to bylo integrované. Naopak vývoj takových to doplňků velmi podporuji, konečně se začíná dělat z Thunderbirdu pořádný klient (Contants, New messsage composer).