Rubriky: Mozilla

Thunderbird 6, SeaMonkey 2.3 a další novinky

Dnešní den je na nové verze skutečně bohatý a tak spolu s vydáním Firefoxu 6 vyšla i mobilní varianta, která je dostupná pro Android a Maemo. Naleznete v ní novou úvodní stránku, optimalizace pro běh na tabletech či vylepšení integrace s Androidem. Bližší informace jsou jako vždy dostupné v poznámkách k vydání.

Další zmínka bude patřit Thunderbirdu. Ten vyšel taktéž ve verzi 6 a naleznete v něm například podporu pro Seznamy odkazů Windows Vista/7, úpravy vzhledu pro Windows 7 či možnost nastavit klient jako výchozí v nových verzích linuxových distribucí. A ne, ještě nekončíme 🙂 Vydaný balík SeaMonkey 2.3 je založen na stejném základu jako Firefox 6 a Thunderbird 6. Bližší informace naleznete v poznámkách k vydání. Vedle toho jsou tu i aktualizace starších verzí, konkrétně Firefox 3.6.20 a Thunderbird 3.1.12. Podrobněji snad někdy příště 🙂

Jeden komentář k článku “Thunderbird 6, SeaMonkey 2.3 a další novinky”

  1. Charla napsal(a)

    TB by mohl zapracovat na rychlosti a zatěžování PC. V momentě kdy se mi kontrolují RSS (pravda není jich zrovna málo) tak se s TB nedá skoro pracovat, taktéž se zbytkem počítače. V souvislosti s rychlostí musím ještě podotknout, že práce s přílohami je otřesně pomalá. Přijde mi příloha o velikosti 1MB (přes POP3) a její otevření, tedy načtení z disku je tak dlouhotrvající proces, že si stihnu prohlédnout okno správce stahování – trvá to mnohdy i 7 sekund, a to mě osobně přijde jako docela dlouhá doba.