Rubriky: Firefox

Blíží se vydávání Firefoxu s rozšířenou podporou?

Spolu se zavedením pravidelného a častějšího vydávání nových verzí Firefoxu byla ukončena praxe, kdy starší verze byly podporovány minimálně ještě půl roku po vydání nové verze. S vydáním nové verze byla vždy ukončena podpora té starší, což ne každému vyhovovalo. V rámci Enterprise User Working Group tak nyní začínají padat zmínky o vydávání verzí s prodlouženou podporou (LTS). Prozatím nejsou dostupné žádné detaily (ani zmíněná pracovní skupina není veřejná), ale padla zmínka, že návrh by měl být brzy veřejně dostupný. V současné době je Firefox 3.6 stále považován za verzi s rozšířenou podporou.

3 komentářů k článku “Blíží se vydávání Firefoxu s rozšířenou podporou?”

 1. Ray napsal(a)

  Způsob vydávání FF mi vyhovuje. Jen nevím, jak dlouho budu vědět, jakou verzi FF používám, když se prý uvažuje odebrání informace o verzi z dialogu „O aplikaci…“. Nechci to hledat někde jinde. Informace, kdy byla zkontrolovaná dostupnost nové verze je naopak nepotřebná. Nemá s automatickou aktualizací nejlepší zkušenosti.

  Zdroj:
  http://www.diit.cz/clanek/v-mozille-uvazuji-o-odebrani-informace-o-verzi-z-dialogu-o-aplikaci/38660/

 2. Edds napsal(a)

  Ake ved cislo verzie ak nebude v dialogu „O aplikacii“ tak bude v informaciach pre riesenie problemov (about:support) ktore je rovnako dostupne cez menu – pomocnik. Ziadny krok navyse z toho nevyplyva, len iny zvyk 🙂

 3. Vladimír Zbranek napsal(a)

  Já to zběsilé vydávání ani číslování verzí moc nechápu. Přeinstalovávat pořád počítače jenom proto, že už nové stránky nepodporují prohlížeč, který byl před čtvrt rokem ještě nový mi přijde dost úchylné. Liší se opravdu FF 4, 5 a 6 tak zásadně, aby musel mít nové číslo (o ThunderBirdu nemluvě)?