Thunderbird 68 bude podporovat MailExtensions

S vydáním Firefoxu 68, který je další v řadě s prodlouženou podporou, se blíží i velká verze Thunderbirdu 68. Na rozdíl od SeaMonkey totiž Thunderbird vývojový cyklus Firefoxu udržel.

Firefox 57 přinesl podporu stabilního API pro doplňky, které Mozilla nazvala WebExtensions. Kód, který využívaly původní doplňky, byl od té doby z velké části odstraněný nebo pozměněný a tak se není čemu divit, že ve verzi 68 musel i Thunderbird přijít s nějakým definovaným API, protože staré doplňky prostě nemusí beze změn fungovat. Toto nové API vychází z WebExtensions a někde se o něm můžete dočíst jako o MailExtensions. Zde si můžete prohlédnout jeho dokumentaci.

V tuto chvíli není nové API zřejmě úplně dokončené a podpora starých doplňků s Thunderbirdem 68 zatím neumírá. Změnilo se hodně kódu a doplňky, které nepřejdou na nové stabilní API, mohou potřebovat jiné úpravy. Jejich autoři mohou na serveru addons.thunderbird.net dále udržovat obě verze (starou pro verzi 60 a novou pro 68), pokud budou chtít. Fungování bez MailExtensions je už ale v dalším velkém vydání Thunderbirdu, které můžeme čekat za nějakých 14 až 15 měsíců, nejisté.

Zdroj: developer.thunderbird.net

Jeden komentář k článku “Thunderbird 68 bude podporovat MailExtensions”

  1. Jirka napsal(a)

    měl bych prosbu, jestli někdo neví o doplňku na gesta myši, který by fungoval v nových verzích Thunderbirdu?