Rubriky: Firefox Mozilla

Ukázky GUI systému pro telefony od Mozilly

Platformu pro mobilní zařízení od Mozilly, která se jmenuje Boot to Gecko, sice prozatím nemůžete nikde naživo vyzkoušet, ale to neznamená, že by prozatím byla pouze na papíře. Jeho grafické rozhraní nese označení Gaia a Josh Carpenter, který je jeho hlavním designerem, představil pár ukázek, které představují aktuální implementovanou podobu grafického rozhraní.

Ukázka Boot to Gecko

Ukázka Boot to Gecko

Ukázka Boot to Gecko

Větší ukázku i s doprovodným textem si můžete přečíst na stránce konceptu. Zdrojový kód grafického rozhraní si lze dokonce volně stáhnout. Na blogu Mozilla Hacks padla mimo jiné zmínka o tom, že grafické rozhraní telefonu bude volitelné. Autor příspěvku tak například zmiňuje, že společnost Telefonica, která je partnerem projektu, si vytvořila své vlastní rozhraní. Bližší informace však nejsou k dispozici.

Co však k dispozici je, je nový web Open Web Device, za kterým stojí právě Telefonica. Web je věnován připravovanému (či připravovaným?) mobilním zařízením postavených na Boot to Gecko od Telefonica. Web aktuálně kromě často kladených otázek nenabízí příliš informací.

V často kladených otázkách je ale zmíněno, že Telefonica na systému pro běh webových aplikací pracovala původně nezávisle na Mozille, ale po oznámení projektu Boot to Gecko se k projektu připojila. Projekt lze sledovat na Twitteru.

Na následujícím videu si můžete systém Boot to Gecko prohlédnout.