Lehké motivy vzhledu Personas mají nový název

O Personas se v poslední době mluvilo hned 2x. V prvé řadě tu byla snaha o přejmenování lehkých motivů vzhledu Personas. Jak se totiž ukazuje, řada uživatelů si pod tímto názvem nic nepředstaví a navíc se jedná o problematický název vzhledem k lokalizaci. Vedle toho došlo k přejmenování BrowserID na Mozilla Personas.

Včera pak bylo oznámeno, že se Personas přejmenují na themes (česky: motivy vzhledu). Nebude se tedy obecně rozlišovat, zda se jedná o klasický plnohodnotný motiv vzhledu, který kromě pozadí mění i tlačítka apod., či zda se jedná „pouze“ o obrázek na pozadí. Pokud bude potřeba rozlišovat, budou se jednotlivé motivy nazývat „background themes“ či „complete themes“.

Pojmenování „motiv vzhledu“ bylo nakonec zvoleno i přes výsledky ankety, kde se tato volba umístila na druhém místě s 22 %. Vyhrály „skins“ s 41 %, ale tato volba nakonec nebyla zvolena. Dle slov vývojářů se nakonec ukázalo, že toto pojmenování má v řadě jazyků různé asociace a za sebe mohu říci, že mezi „skins“ a „themes“ (v rámci označení existujících motivů vzhledu) by se patrně hodně špatně odlišovalo.

Co se týče existujícího webu GetPersonas, měl by být v následujících měsících sloučen s webem Doplňky Mozilly. Do té doby by měl být původní název zachován.

Přečtěte si také

Zatím žádné odpovědi

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *