Rubriky: Firefox

Lehké motivy vzhledu Personas mají nový název

O Personas se v poslední době mluvilo hned 2x. V prvé řadě tu byla snaha o přejmenování lehkých motivů vzhledu Personas. Jak se totiž ukazuje, řada uživatelů si pod tímto názvem nic nepředstaví a navíc se jedná o problematický název vzhledem k lokalizaci. Vedle toho došlo k přejmenování BrowserID na Mozilla Personas.

Včera pak bylo oznámeno, že se Personas přejmenují na themes (česky: motivy vzhledu). Nebude se tedy obecně rozlišovat, zda se jedná o klasický plnohodnotný motiv vzhledu, který kromě pozadí mění i tlačítka apod., či zda se jedná „pouze“ o obrázek na pozadí. Pokud bude potřeba rozlišovat, budou se jednotlivé motivy nazývat „background themes“ či „complete themes“.

Pojmenování „motiv vzhledu“ bylo nakonec zvoleno i přes výsledky ankety, kde se tato volba umístila na druhém místě s 22 %. Vyhrály „skins“ s 41 %, ale tato volba nakonec nebyla zvolena. Dle slov vývojářů se nakonec ukázalo, že toto pojmenování má v řadě jazyků různé asociace a za sebe mohu říci, že mezi „skins“ a „themes“ (v rámci označení existujících motivů vzhledu) by se patrně hodně špatně odlišovalo.

Co se týče existujícího webu GetPersonas, měl by být v následujících měsících sloučen s webem Doplňky Mozilly. Do té doby by měl být původní název zachován.