V programu Test Pilot jsou nové experimenty


Program Firefox Test Pilot nabízí experimentální funkce, které se mohou a nemusí v budoucnu stát součástí Firefoxu. Po nedávném ukončení několika z nich se nabídka opět rozrůstá.

První experiment Notes je jak název napovídá poznámkový blok. Zatím je velmi jednoduchý a obsahuje jenom pár možností formátování.

Druhý experiment Voice Fill je extrémně zajímavý. Jde u hlasové ovládání vyhledávače. Po kliknutí na ikonu vedle vyhledávacího pole můžete říci, co hledáte, a Voice Fill se pokusí odhadnout, co jste řekli. Pak už stačí jenom vybrat správný výsledek a hledat. Bohužel je Voice Fill určen pro anglicky mluvící uživatele, takže ho nenajdete v nabídce přímo, ale musíte před tento přímý odkaz.

Třetí experiment Send je pak webová služba funguje bez doplňků a ve všech prohlížečích. Jde o šifrované úložiště pro sdílení souborů. Při nahrávání je soubor v prohlížeči zašifrován. Odkaz, který pak adresátovi pošlete, pak obsahuje klíč pro dešifrování. Zároveň Mozilla aplikovala podobnou politiku jako v případě služby Firefox Screenshots a soubor se po 24 hodinách (nebo po první stažení) automaticky ze serveru smaže.

Vyzkoušejte nové experimenty a dejte nám v komentářích vědět, jak se vám líbí, nebo co byste v nich chtěli vylepšit. Zpětnou vazbu můžete také zaslat přímo přes server testpilot.firefox.com.

7 komentářů k článku “V programu Test Pilot jsou nové experimenty”

 1. Josef Krásný na Facebooku napsal(a)

  Formátování je u poznámek přebytečné. Jednoduché poznámky vítám. Ještě bych uvítal synchronizaci poznámek mezi různými počítači – nebo mezi počítačem a mobilem.

  1. Michal Stanke na Facebooku napsal(a)

   Tenhle experiment je zatím jenom pro desktopový Firefox. Se synchronizací se ale počítá. Dokonce je tam tlačítko, které ale nic nedělá. 😀

  2. Josef Krásný na Facebooku napsal(a)

   Tož uvidíme, co z toho bude.

 2. Ľubomír Mlích napsal(a)

  Hlásím překlep po uložení souboru na server:

  Platnost odkazu na váš souboru vyprší po jeho prvním stažení, nebo po 24 hodinách.

  1. Michal Stanke napsal(a)

   Ľubomír Mlích: Díky, opraveno. https://pontoon.mozilla.org/cs/test-pilot-firefox-send/all-resources/?search=uploadSuccessTimingHeader

 3. Charla napsal(a)

  Send je přesně služba, která mi chyběla. Když jsem potřeboval někomu rychle poslat soubor, tak to byl problém. Uloz.to a podobné portály byly strašně komplikované, zdlouhavé a nedůvěryhodné, takže za tohle si Mozilla zaslouží palec nahoru. Co Send začlenit do ThunderBirdu, ať u možnosti zasílání velkých příloh není jen Box?

  1. Michal Stanke napsal(a)

   Dobrý nápad. Box nemám, takže tahle funkce v Thunderbirdu tak nějak prošla kolem mne a integrace Sendu mě ani nenapadla. Navrhnu to.