Ve Firefoxu se brzy objeví sdílení odkazů

Jak píše Johnathan Nightingale v blogu Welcome to the Future of Firefox, příští týden by se ve vývojové verzi Firefoxu měla objevit první část připravovaného SocialAPI. Jak již název API napovídá, jedná se o lepší spolupráci Firefoxu s různými sociálními sítěmi a uživateli mezi sebou.

Jako první část se objeví možnost sdílení/doporučení různých odkazů. O podobě, jakou bude mít, nepadla v příspěvku zmínka, ale již dříve Mozilla experimentovala se sdílením odkazů v podobě doplňku F1 či Firefox Share. Cílem těch experimentů bylo ukázat, jak by mohlo vypadat sdílení odkazů přímo v prohlížeči. Díky tomu by i odpadla „oblíbená“ lišta s možností sdílení odkazů na různých sociálních sítích, kterou najdete u většiny článků webových magazínů všeho druhu.

V dalších fázích by pak měla přibýt možnost přijímat notifikace či chat. To je ale spíše vzdálenější budoucnost. Nejprve se tyto funkce objeví ve vývojové verzi jako experimentální a v závislosti na reakcích uživatelů se budou upravovat.

Přečtěte si také

4 odpovědi

 1. Jaroslav Matura napsal(a) :

  To zní zajímavě, velmi, velmi zajímavě… Určitě by bylo pěkné vytvořit něco podobného, jako je RockMeIt… Přihlášení do prohlížeče přes Facebook, Twitter nebo Google účet, abych mohl využívat své záložky, historii a doplňky na více počítačích jednoduše. Jen doufám, že to nebude využívat mnoho paměti.

 2. Lucas napsal(a) :

  Spíš by mě zajímalo, co to je ten Funnelcake, v záložce o aplikaci, snad o tom napíšete článek. Díky

 3. Pavel Cvrček napsal(a) :

  [2] Mohl bys být prosím konkrétní, co máš na mysli?

 4. Lucas napsal(a) :

  V tom vláknu tak 5 příspěvek, je screen toho co myslím, dneska sem si toho všiml.

  https://support.mozilla.org/cs/questions/931860

  Poté co sem zjistil, že mi Firefox 14 10b zobrazuje malé ikony, jelikož mám tlačítko domů mezi adress barem a tlačítky pro pohyb, tak sem zpět nainstaloval Firefox 13 z oficiálního kanálu. A toto se tam zobrazuje