Rubriky: Firefox

Ve Firefoxu se brzy objeví sdílení odkazů

Jak píše Johnathan Nightingale v blogu Welcome to the Future of Firefox, příští týden by se ve vývojové verzi Firefoxu měla objevit první část připravovaného SocialAPI. Jak již název API napovídá, jedná se o lepší spolupráci Firefoxu s různými sociálními sítěmi a uživateli mezi sebou.

Jako první část se objeví možnost sdílení/doporučení různých odkazů. O podobě, jakou bude mít, nepadla v příspěvku zmínka, ale již dříve Mozilla experimentovala se sdílením odkazů v podobě doplňku F1 či Firefox Share. Cílem těch experimentů bylo ukázat, jak by mohlo vypadat sdílení odkazů přímo v prohlížeči. Díky tomu by i odpadla „oblíbená“ lišta s možností sdílení odkazů na různých sociálních sítích, kterou najdete u většiny článků webových magazínů všeho druhu.

V dalších fázích by pak měla přibýt možnost přijímat notifikace či chat. To je ale spíše vzdálenější budoucnost. Nejprve se tyto funkce objeví ve vývojové verzi jako experimentální a v závislosti na reakcích uživatelů se budou upravovat.

4 komentářů k článku “Ve Firefoxu se brzy objeví sdílení odkazů”

 1. Jaroslav Matura napsal(a)

  To zní zajímavě, velmi, velmi zajímavě… Určitě by bylo pěkné vytvořit něco podobného, jako je RockMeIt… Přihlášení do prohlížeče přes Facebook, Twitter nebo Google účet, abych mohl využívat své záložky, historii a doplňky na více počítačích jednoduše. Jen doufám, že to nebude využívat mnoho paměti.

 2. Lucas napsal(a)

  Spíš by mě zajímalo, co to je ten Funnelcake, v záložce o aplikaci, snad o tom napíšete článek. Díky

 3. Pavel Cvrček napsal(a)

  [2] Mohl bys být prosím konkrétní, co máš na mysli?

 4. Lucas napsal(a)

  V tom vláknu tak 5 příspěvek, je screen toho co myslím, dneska sem si toho všiml.

  https://support.mozilla.org/cs/questions/931860

  Poté co sem zjistil, že mi Firefox 14 10b zobrazuje malé ikony, jelikož mám tlačítko domů mezi adress barem a tlačítky pro pohyb, tak sem zpět nainstaloval Firefox 13 z oficiálního kanálu. A toto se tam zobrazuje