Rubriky: Doplňky Firefox

Experiment F1 pro sdílení odkazů ve Firefoxu v novém

Loni na podzim jsme zmiňovali nový experiment z dílny Mozilla Labs, který do Firefoxu přidával možnosti snadného sdílení odkazů. Před pár dny vyšla jeho přepracovaná verze, která mění způsob integrace do Firefoxu a přidává některé nové možnosti. Zatímco předchozí verze měla podobu výsuvné lišty v horní části okna prohlížeče, nově je rozšíření dostupné ve formě tlačítka na liště, které se po klepnutí „rozbalí“ do podoby okna.

Okno rozšíření F1 pro Firefox

Dle slov autorů je změna důsledkem malého prostoru, který jim výsuvná lišta dávala. Co se týče novinek, přibyla integrace se serverem LinkedIn, nově máte možnost poslat přímou zprávu uživateli na Twitteru, který vás sleduje, v případě Facebooku přibyla možnost poslat zprávu do skupiny, jejíž jste členem.

Neméně podstatnou informací je, že byla ukončena podpora Firefoxu 3.6. Rozšíření je tak v nové verzi dostupné pouze pro vývojovou verzi Firefoxu 4. Jako důvod je zmiňována nová forma integrace, která je dostupná až do Firefoxu 4 a jejíž integrace do Firefoxu 3.6 by byla obtížná. Nová verze rozšíření je k dispozici na domovské stránce.

2 komentářů k článku “Experiment F1 pro sdílení odkazů ve Firefoxu v novém”

  1. Alpin napsal(a)

    Vylepšení se mi moc líbí : )

  2. Luděk Janča napsal(a)

    No mě se to zase moc nelíbí. Když jsem to viděl poprvé, tak mě to zarazilo. Všiml si někdo URL, kterou změní?